Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Müslüm Elma’ya Özgürlük“ Kampanyası Münih’te Miting ile başladı

 
Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) tarafından başlatılan “Müslüm Elma’ya Özgürlük” kampanyasına bugün Münih’te bir miting ile start verildi. Duruşma Dr. Sinan Aydın’ın geçirdiği hastalıktan kaynaklı ertelenmesine rağmen miting saat 12:00’de bir açılış konuşması ile başladı.

Miting ’de söz ilk Müslüm Elma’nın avukatı olan DR. Antonia v.d. Behrens’e söz hakkı verildi: “Hepimizin görevi Müslüm Elma için mücadele etmektir. Bu bizim görevimizdir çünkü Müslüm Elma kendisi bunu yapmıyor. Müslüm Elma idealleri ve politik kimliği için mücadele ediyor, kendi özgürlüğü için değil. Mahkeme ve Savcılık asla onun özgürlük için başvuracağı kurumlar olamaz.” Behrens ayrıca bu davanın Politik bir dava olduğunu ve mahkeme heyetinin bunu açıkça itiraf ettiğini vurguladı.

vukatın konuşmasından sonra kısaca Müslüm Elma’nın hayatını ve mücadelesini anlatan bir metin okundu. Ardından ATİK Eş başkanı konuşmasını gerçekleştirdi. Eş Başkan sözlerine Müslüm Elma’nın davanın ilk gününde yaptığı bir açıklaman kesitini okuyarak başladı. Eş Başkan davanın ve Müslüm Elma’nın sürecini anlatırken konuşmasını bu sözlerle bitirdi: “Müslüm Elma’nın tutuklu olmasının tamamen onun politik kimliğinden kaynaklı olduğu, uzun zamandır devam eden dava sürecinde defalarca açığa çıkmıştır. Bu nedenle, Müslüm Elma’nın özgürlüğüne kavuşması için tüm demokratik kamuoyunu ‘Müslüm Elma’ya Özgürlük’ kampanyasına katılmaya ve kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz.”

Yeni Demokratik Gençlik adına yapılan konuşmada: “Demokrat ve devrimci gençler olarak Almanya’nın bu hukuksuz yargılamalarını asıl biz mahkûm ediyoruz. Devrimcileri sahiplenmek bizlerin en temel görevlerinden birisidir. Türkiye ile işbirliği yapan Alman devleti Diyarbakır cezaevinde türlü işkencelere maruz kalan Müslüm Elmayı 4,5 senedir Tutuklu yargilayarak zaten demokrasi maskesini düşürmüştür. Yargılanması gereken birileri varsa bugün rahat bir şekilde alman devletinin desteği ile örgütlenen ve göçmen avına çıkan alman faşist çetelerdir.” denildi.

Eylemde ayrıca MLPD (Almanya Marksist Leninist Parti) ve İnternationalistisches Büdnis’de (Enternasyonal Birlik) Müslüm Elma için mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

Miting esnasında yine faşist TC’nin Rojava’yı işgal politikası ve Alman emperyalizmin TC’ye silah satımı “Komünistler terörist değillerdir, asıl teröristler faşist TC devletine işgal yapması için silah satanlardır “denilerek protesto edildi ve “Biji Berxwedana Rojava” sloganı atıldı. Miting hep birlikte Özgürlük mahkûmları marşın söylenmesiyle sona erdi.

ATİK Başlatmış oluğu kampanyayı buradan okuyabilirsiniz: https://www.atik-online.net/blog/atikden-kampanya-cagrisi-muesluem-elmaya-oezguerluek.html
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN