Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm’da “Kadın ve Gerçek” adlı panel düzenlendi

Panele ATİK Eş Başkanı Zeynep Çalışkan ve araştırmacı-yazar Yusuf Köse katıldı.

Merhaba (Ulm) 
Ulm Tohum Kültür Merkezi’nde “Kadın ve Gerçek” adlı panele, konuşmacı olarak Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) Eş Başkanı Zeynep Çalışkan ve araştırmacı-yazar Yusuf Köse katıldı. Büyük ilgi gören panelin moderatörlüğünü Yeni Kadın Ulm temsilcisi yaptı.

Panel ATİK Eş başkanı Çalışkan’ın konuşmasıyla başladı. Zeynep Çalışkan, istatistik verileri sunarak kadının bugün tüm saldırılarla birlikte, ırkçılığın artmasıyla kadının özel hayatının nasıl daraltıldığı, ne tür baskılara maruz bırakıldıklarını dile getirdi. Bir de bu fotoğrafın dışında kadınların bugün Şile, Arjantin, Sudan ve bir çok ülkede kadının müthiş direnişleri vurgulandı.

Araştırmacı-yazar Yusuf Köse, kadının (ATİK) Eş Başkanı Zeynep Çalışkan ve araştırmacı-yazar Yusuf Köse katıldı an günümüze kadar nasıl eşit bireyden eşit olmayan bir bireye dönüştüğünü sınıfsal bakışla sundu. “Kadın ve erkek arasındaki tarihin en eski ekonomik, sosyal, toplumsal eşitsizlik ve sömürünün ortadan kalkması gerektiğini savunduğunu ve mücade ettiğini savunan; sosyalist feminist, radikal feminist ve genel olarak feministlerin savunduklarının aksine, Köse feminizmi şöyle anlattı: “Bugün Türkiyeli sol kadın hareketinin çoğunluğu feminizmin hangi ideolojiye tekabül ettiğini göz önünde bulundurmayarak pratik yönelimlere giriyor. Bu konuda 1. Enternasyonal’de kadın ve erkek ortak almış oldukları 8 Mart kararı örneklerden biridir. Kadının gerçek kurtuluşu üretime katılmak ve kapitalizmi erkekle birlikte yıkmaktır”

Panelde soru-cevap bölümünde feminizm ve sosyalizm ağırlıklı tartışma yaşandı. Panele DKTM, SYKP, ADHF katılım sağladılar. Yaklaşık üç saat süren panel büyük ilgi gördü.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN