Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İklim için alanları doldurdular

Tüm dünyada olduğu gibi, Ulm'da da 29 Kasım'da gerçekleştirilen "Geleceğimiz için 4. Küresel İklim Grevi"ne 3 bin kişi katıldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
29 Eylül’de dördüncüsü gerçekleştirilen “Fridays for Future” (Gelecek için Cumalar) gösterisine Ulm'da da binlerce kişi katıldı. Tertip komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, çoğunluğu öğrencilerden oluşan 3 bine yakın kişi Ulm'daki miting ve yürüyüşe katıldı.

"İklimi değil, sistemi değiştirelim" açıklamasında bulunan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) taraftarları tarafından taşınan dövizlerde, iklimin kapitalistler tarafından tahrip edildiği vurgulanırken, "Kapitalizmde gelecek yok, yaşanabilir bir dünya için mücadeleye" sloganları ön plana çıktı.

AGİF, SKB, DKTM taraftarları da gösteride yer aldılar. Onlarca kurum, kuruluş, parti ve sendikadan taraftarlar eylemde yerini aldı. MLPD, Rebell, InterBündnis kendi flamalarıyla gösteriye katılırken, ADHF, KON-MED, SYKP, AGİF, SKB ile birlikte ortak kortej oluşturarak, Sendika Binası’nın bulunduğu alanda toplanıp, kısa yürüyüşten sonra eylem alanına birlikte girdiler.

Birleşmiş Milletler İklim Konferansı
2 Aralık'ta İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Konferansı öncesi 157 ülkede, 2 binden fazla kentte çevreciler iklim değişikliğine karşı önlem alınmasında yetersiz kaldıkları gerekçesiyle hükümetleri protesto etti.

Almanya'daki gösterilere 600 binden fazla bir katılım oldu. Almanya'daki iklim aktivistlerinin talepleri arasında fosil yakıt sübvansiyonlarına son verilmesi, kömür santrallerinin dörtte birinin kapatılması ve 2035 yılına kadar yenilenebilir enerji kaynaklarının ülkenin enerji ihtiyacının tamamını karşılayabilir hale getirilmesi bulunuyor.

24 Mayıs'ta gerçekleştirilen "2. Küresel İklim Eylemi" için de 120 ülkede, bin 500'den fazla şehir ve kasabada iklim grevine çıkılmıştı. 3. eyleme çok daha fazla kurum, kuruluş, parti, sendika, örgüt ve kişiler tarafından çağrı yapıldı. 20 Eylül'de tüm dünyada gerçekleştirilen 3. Küresel İklim Grevi'ne, onlarca ülke ve yüzlerce şehirde milyonlar katılmıştı.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN