Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 590 - 30.01. - 27.02.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bu boks Fırat Arslan: Maçın kazananı kimsesiz çocuklar oldumaçını kimsesiz çocuklar kazandı

Merhaba (Pforzheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, kimsesiz çocuklar yararına Almanya’nın Pforzheim kentinde ringe çıktı. Eski Porsche yöneticilerinden, şimdilerde ise politikacı kimliğiyle öne çıkan Uwe Hück, ile kıran kırana bir mücadele verdiler. Müsabaka öncesi izleyicilere gerçek bir maç yaşatacaklarını belirten Uwe Hück, söylediğini yaptı. Karşılaşma sırasında kafa kafaya çarpışan sporculardan Uwe Hück’un alnında açılma meydana geldi ancak maçı bırakmayarak mücadeleye devam etti. Karşılaşma sonunda her iki sporcunun da elini kaldıran hakem, ‘Bu maçta kaybeden yok herkes kazandı fakat en önemlisi de yardıma ihtiyacı olan kimsesiz çocuklar kazandı, bunun mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi.

Fırat Arslan; ‘Yardım etmek huzur veriyor’
Salonu dolduran seyirciler bir hayır işine yardımcı olduklarının huzuru içerisinde her iki sporcuyu da ayakta alkışlayarak, takdir ettiklerini bildirdiler. Efsane boksörümüz Fırat Arslan, böylesi anlamlı bir gecede görev almanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, ‘İhtiyacı olanlara yardımcı olabilmek insana büyük bir huzur veriyor. Şu an o huzuru yoğun bir şekilde yaşıyorum. Uwe Hück’ün alnındaki açılma bizi biraz gerdi ancak doktorlar önemli bir şey olmadığını söyleyince rahatladık. Gelecek yılın başında yıllardır hayalini kurduğum bir hedefime ulaşabilmenin büyük mutluluğu içerisindeyim. 8 Şubat’ta dünya şampiyonluk maçına çıkıyorum. Bu karşılaşma hem benim ve hem de ülkemiz için çok büyük anlam taşıyor. Dünyadaki tüm rekorları kırmak için ringe çıkacağım. Gelişmeleri önümüzdeki günlerde buradan açıklayacağız’ dedi.

Vedat Alyaz; ‘Efsane isimler destek verdi’
Sporcumuzun basın danışmanı Vedat Alyaz, aynı gece 28 sporcunun daha ringe çıktığını belirterek, ‘Ukrayna ve Almanya amatör boks takımları da ringde sahne aldılar. Ayrıca Kickboks ve Thaiboks maçları gerçekleşti. Seyirciler birbirinden çekişmeli maçlara tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadılar. Geceye eski dünya şampiyonlarından Arthur Abraham da katılırken, dünya şampiyonu Mahmoud (Manuel) Charr, Almanya’da çok sevilen Türk komedyen Bülent Ceylan, eski dünya şampiyonu Vladimir Klitshko ve çok sayıda efsane isim de görüntülü telefon sistemi ile katılarak sporcumuz ve emeği geçenleri tebrik ettiler’ dedi.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN