Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Fırat Arslan, dünya rekoru için ringe çıkıyor

Türk profesyonel boks tarihinde bir ilke imza atarak, tarihimizin ilk ve tek dünya şampiyonu olan Fırat Arslan, şimdi de gözünü dünya rekoruna dikti.

Merhaba (Göppingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, 8 Şubat 2020 günü Almanya’nın Göppingen kentinin dev salonlarından EVS Arena’da dünya şampiyonluk maçı için ringe çıkacak. 27 yaşındaki Güney Afrika’lı Kevin Lerena’ya karşı yumruk sallayacak olan 49 yaşındaki boksörümüz Fırat Arslan, ‘Uzun yıllardan beri ben ve ekibimin tüm planları bu maç üzerine kurulmuştu. Şayet bu karşılaşmayı kazanırsam dünyadaki tüm zamanların ve sıkletlerin en yaşlı dünya şampiyonu olarak tarihe geçeceğim. Bugüne kadar tüm sıkletlerde kırılmış olan rekorların hepsini kıracağım. İnsanlar bunu bazen yanlış anlayabiliyorlar. Ben tüm zamanların en yaşlı boksörü olarak değil, tüm zamanların en yaşlı dünya şampiyonu olarak rekor kıracağım. Bu iki konu arasında büyük bir fark vardır. Halen daha formum çok iyi, kondisyonuma güveniyorum ve tabi ki, tecrübe olarakta mesleğimin zirvesindeyim. Bugüne kadar dünya devlerini yenerek, dünya şampiyonluklarını kazanmış birisi olarak, bu karşılaşmayı da alıp ülkemizin adını dünyanın zirvesine altın harflerle yazdırmak istiyorum’ şeklinde konuştu.

Erol Ceylan: ‘Boks dünyası bu maça kilitlenecek’
Sporcumuzun promotörü ve EC BOXİNG spor kulübü yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, böylesine tarihi bir olaya tanıklık etmekten büyük mutluluk duyacağını belirterek, ‘Tüm dünya bu karşılaşmaya kilitlenecek. Boks dünyası ve insanlık için de tarihi bir olay olacak. Şayet Fırat kazanırsa insanlara şayet kendilerine iyi bakar ve spor yaparlarsa 49 yaşında dahi çok sağlıklı ve dünyanın zirvesinde olabileceklerini gösterecektir. Ülkemiz açısından da önemli bir olaydır, zira bu rekorun uzun yıllar kolay kırılamayacağını düşünüyorum. Ayrıca aynı gece kulübümüzün star boksörlerini de ringe çıkarmayı planlıyoruz. Ali Eren Demirezen, Fatih Keleş, Erkan Teper, Hüseyin Cinkara ve Alpay Yaman gibi başarılı sporcularımız da aynı gece ringde ülkemizi temsil edecekler’ dedi.

Vedat Alyaz: ‘Rakip önüne geleni devirmiş’
EC BOXİNG ve Fırat Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz, rakip Kevin Lerena’nın sert bir boksör olduğunu vurgulayarak, ‘Bugüne kadar 25 maçın 24’ünü kazanırken bunlardan 11’ini de nakavtla sonlandırmış. Dünya starlarını ringe gömerek, altı kez dünya şampiyonu olmayı başarmış olan Kevin Lerena, tehlikeli bir boksör. Ancak tabi ki, Fırat Arslan’da dünyanın en iyi boksörlerinden birisi olduğunu defalarca ispatlamış olan şampiyon bir isimdir. Çok çekişmeli bir maç olacaktır. Kim kazanırsa kazansın dünya tarihine geçecektir. Çünkü bu maç dünya tarihine yazılmak için gerçekleştirilen bir karşılaşmadır’ şeklinde açıklamalarda bulundu.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN