Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Alman Bakan Lucha, DİTİB Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret etti

Baden Württemberg Eyaleti Sosyal ve Uyum Bakanı Manfred Lucha...

Merhaba (Bad Saulgau) 
Resim galerisi için tıklayın
İki Almanya’nın birleşmesi günü olan 3 Ekim tarihinde Almanya geneli DİTİB camilerinde düzenlenen Açık Cami Günü programları öncesinde camiyi ziyaret eden Bakan Lucha, cami yöneticileri ve cemaatle bir araya geldi. Gazetemize iletilen açıklamayı aşağıda veriyoruz:

Bad Saulgau Eyüp Sultan Camii Dernek Başkanı Murat Öztürk selamlama konuşmasının ardından Baden Württemberg Eyalet Koordinatörü Ali İpek, Baden Württemberg Eyalet Sosyal ve Uyum Bakanı Manfred Lucha’nın DİTİB Eyüp Sultan Camii’ne yapmış oldukları ziyaretten ötürü teşekkür etti. İpek ayrıca, son yıllarda Müslümanlara karşı olumsuz gelişmeler, İslam düşmanlığı ve artan cami saldırıları konusunda tutumları ve desteklerinden ötürü Bakan Lucha’ya şükranlarını ifade etti. Yoğun mesailerine rağmen bir öncesi gerçekleştirdikleri cami ziyaretlerinin Bad Saulgau’da yaşayan Müslümanları mutlu ettiğini belirten İpek, günün anısına Bakan Lucha’ya Almanca Kur’an-ı Kerim meaili hediye etti.

Baden Württemberg Eyaleti Sosyal ve Uyum Bakanı Manfred Lucha da, Açık Cami Günlerinde topluma İslam’ın ve caminin hem tarihi hem teolojik olarak anlatılmasının önemine vurgu yaptı.

Bad Saulgau Eyüp Sultan Camii Derneği’nin yöneticileri ve cemaati ile buluşmaya vesile olan DİTİB temsilcisi Ali İpek’e teşekkür eden Bakan Lucha, İpek’in yıllardır bakanlığımız altında yürütülen yuvarlak masanın üyesi ve Stuttgart Dinler Komisyonu Başkanı olarak güzel çalışmalar yaptığını söyledi.

Bad Saulgau Eyüp Sultan Camii Derneği’ne davet edilmekten ve burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Lucha, gösterilen misafirperverlikten ötürü dernek yöneticilerine teşekkür etti. Bad Saulgau’da yaşayan Müslüman cemaatin içine kapanık olmadığına vurgu yapan Bakan Lucha, “Sizler savaş sonrası Almanya’nın tekrar kurulmasında büyük emekleriniz vardır, büyük gayretleriniz vardır. Bu emek ve gayretler asla küçümsenemez. Bunlar biliniyor ve bende biliyorum. Burada her zaman dinler arası işbirliği olmuştur ve olmaya da devam edecektir” dedi.

Konuşmasının ardından cami cemaati ile bir süre sohbet eden Bakan Lucha, camiyi gezdi.

Camiye yapılan ziyarette ayrıca Bad Saulgau Belediye Başkanını temsilen Helga Brey (SPD), Wolfgang Lohmüller (Yeşiler), Bad Saulgau Eyüp Sultan Camii dernek yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile cami cemaati katıldı.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN