Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 591 - 27.02. - 02.04.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Cemevi Dayanışma Gecesi

Ulm'da yeni yapılacak Cemevi için büyük özveriyle çalıştılar. Eski yerin yıkımı ve hemen ardından yeni binanın inşası yakında başlıyor.

Merhaba (Ulm) 
Alevi Kültür Merkezi Ulm (AKM) tarafından gerçekleştirilen "Cemevi Dayanışma Gecesi" büyük ilgi gördü. Yeni yapılacak Cemevi için düzenlenen bu etkinlikte AKM yönetimi, üyeleri ve dostları büyük katkı sağladı. Çok sayıda çevre esnafı da yardımlarını esirgemedi.

Kasım Kocakaplan'ın sunuculuğunu yaptığı gece, AKM başkanı Kaan Yalçın'ın kanuşmasıyla başladı. Yalçın, bir yıllık genel çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunurken, önümüzdeki dönemde yapacakları faaliyetler hakkında açıklama yaptı. Konuşmasında herkese teşekkür eden Yalçın "Destekleriniz güç veriyor, sizlerin desteği ve yardımı olmadan yol almamız mümkün olamazdı. Büyük hayalimiz gerçekleşiyor; yakında eski binamız yıkılacak, yerine yeni binamız inşa edilecek" dedi. Alevi Dernekleri Platform başkanı Baki Erçelik de bir konuşma yaparak, dayanışmanın önemine değindi.

Yüzlerce kişinin katıldığı gecenin zengin programı şöyledi: Zeynel Aba, Caner Karakuş, Hasan Kuloğlu – Ali Dönez, Aşık Müsayip, Grup İzlem (Murat, Önder, Tülay, Çiğdem), Ali İlhan, Davul Zurna ekibi Hüseyin Dönmez ve süpriz sanatçılar. Sponsor ve üyeler tarafından karşılıksız hazırlanan yiyecek ve içecekten elde edilen gelir de büyük katkı sağladı.

Yeni Cemevi inşaatı başlıyor
Gazetemize açıklamada bulunan Ulm AKM Başkanı Kaan Yalçın, yeni cemevi projesi için geniş bilgilendirme yaptı. Yalçın "Gecede yaptığım konuşmada da belirttiğim gibi; halihazırdaki cemevimizi boşaltmaya başladık ve önümüzdeki günlerde yıkımı başlayacak. Aynı yere inşa edilecek olan yeni binamız, anahtar teslim olalak 2021'de teslim edilecek. Anahtar teslim ve kredi işemleri için imzalar atıldı" dedi. 1,5 - 2 milyon euro arasında tutacak olan yeni bina inşası, iç tasarımı ve eşyaları için yardıma ihtiyaçları olduğunu altını çizen Yalçın "Her konuda olduğu gibi, bu konuda tüm üye ve dostalarımızın bizi yalnız bırakmayacağını biliyoruz. Zaten onlara güvenerek bu yola çıktık. Hayalimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz.

AKM Ulm'un yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Kaan Yalçın, Cevat Seven, Hıdır Cihan, Merdal Yalçın, Aynur Harite, Murat Özdemir, Ali Albayın, Kazım Ekmas, İskenderun Yeşildağ ve Nurettin Kirvas.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN