Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 591 - 27.02. - 02.04.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İsrafil Polat Hoca’nın yeni görev yeri

Königsbrunn Ulu Camii'nde göreve başlayan İsrafil Polat Hoca Din Görevlisi olarak...

Ali BARLAY (Ulm/Münih) 
Polat, kısa sürede sadece Ulm Cemaatinin değil toplam Ulm ve çevresinde hizmet verdiği 21 camiin de bulunan tüm yönetimlerin, cemaatin ve hoca arkadaşların sevgisini ve saygısını kazandı.

Asli görevleri arasında Alman makamları, kilise kurumları, Alman STK 'lar, diğer cemaatler, okul, polis, itfaiye, hastane, hapishane ve benzeri kurumlar ile iletişim kurarak işbirliği içinde olmasıydı. Yıllar içinde İsrafil Hoca gayreti ve gösterdiği üstün performansı ile güçlü bir ağ kurmayı ziyadesiyle başardı.

Bu kurum, kişi ve STK'lar ile beraber cami derneği ve tüm Müslümanlar adına uyum içinde yeni projeler üreterek köprü kurma vazifeleri üstlendi. İstikrarlı çalışması sebebiyle bu kurum ve kişilerin güveni kazandı.

Ulm Merkez Camii'nde yaptığı çalışmaları SWR kanalı çekip 15 dakikalık belgesel olarak yayınladı. Ayriyeten çeşitli şehirlerde Söyleşi, Sunum ve Radyo programları yaptı.

İsrafil Hoca bilgisiyle, nezaketliyle, sevecen, dürüst ve tutarlı kişiliği ile tüm çalıştığı ve iş Birliği içinde olduğu makam ve kuruluşlardaki Belediye Başkanından tutun sıradan vatandaşa kadar herkesin takdirini, güvenini, saygınlığını ve sevgisini ziyadesiyle elde etti.

Belediye Başkanı Czisch İsrafil Hocaya "Siz burada Türk ve Müslüman Toplumu ile Alman Toplumu ve Makamları arasında sağlam güvenilir köprüler kurdunuz. Sizin gitmeniz Ulm için büyük bir kayıp olacaktır. Son olarak sizi Belediye Meclisi Uluslararası Komisyonu'na (Internationaler Ausschuss) seçti ve şimdi malesef gitmek zorundasınız. Böyle bir karara hiç anlam veremiyorum" dedi.

İsrafil Hoca son yaptığı Cuma vaazında özet olarak beş yıl görevi esnasında neler yaptığını anlattı ve cemaatinden vedalaştı.

25 Ekim 2019 Cuma günü Din Görevlisi olarak başladığı Ulm Merkez Camiinde görevi sona erdi ve Münih Ateşeliğine bağlı olan Königsbrunn Ulu Camii'nde göreve başladı.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN