Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Sağlık Semineri

Mehmet KILINÇ (Göppingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Göppingen Alevi Kültür Merkezi düzenlemiş olduğu sağlık seminerine yoğun katılım vardı. Göppingen Cemevi‘nin faaliyete yeni geçirdiği salonda gerçekleşen seminere Türkiye‘den Doçent Doktor Ali Durmuş katıldı. Durmuş bu seminer için Türkiye‘den 5 kişilik uzman bir ekipi beraber katıldı.

Açılış konuşmasını Başkan Çetin Çubuk yaptı. Başkan Çubuk Türkiye‘den sağlıklı yaşam ile ilgili bilgiler vermek için buralara gelen doktor Ali Durmuş ve ekibine teşekkür ederek başladı. Ardında bu etkinliğin düzenlenmesinde yardımcı olan yönetim kuruluna ve tüm üyelere teşekkür etti. Göppingen Cemevi olarak faaliyetlerinin devam edeceğini vurguladı. Son zamanda yoğun faaliyetler yaptıklarını belirten Çubuk, "Muharrem ayı ile başlayan yas matem ayında lokmalarımızı, ardından aşuremizi Cemevimizin yeni salonunda ilk kez beraber paylaştık. Bu 200 kişilik Salonun faaliyete geçirilmesinden emeği bulunan herkesi kutluyorum. Göppingen Cemevine yakışan modern bir salona sahip olmak bizler için gurur verici. Ardından Göppingen Belediyesinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği 3 gün süren Şehir festivaline katıldık. Bir hafta sonra ise Dünyaca ünlü Mğrklin firmasının düzenlediği 3 gün süren Merklingünü etkinliğine katıldık. Kadınlarımız ve geçlerimiz başta olmak yardım eden katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Bunların dışından üyelerimize yönelik faaliyetlerimizde oldu. En son etkinliğimiz olarak sağlık semineri ile burada bulunuyoruz." dedi.

Ardından doçent doktor Ali Durmuş bir sunum yaptı. Bilgiler verdi, nelere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Şeker hastalığı üzerine yaptığı sunumda "Hastalığın belirtileri nelerdir, nasıl önlem almalıyız. Günümüzde hayli yaygınlaşan obeziteye karşı nasıl önlem almamız gerektiğini beliren doktor Durmuş bu önlemlerin sağlıklı beslenip spor yapmamızın gerektiğini belirtti." ve daha sonra katılımcıların sorularına cevap verdi.

Şuan Istanbul Avrasya Hastahanesinde görevini sürdüren doktor Ali Durmuş "Buraya geldiğimizden dolayı mutluyuz. Bize Almanya’dan gelen hastalarımız var. Bu vesile ile onlarlada buluşma imkanımız olacak. Göppingen Alevi Kültür Merkezi'nin bizleri buraya davet etmesi bizleri mutlu etmiştir. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyorum." dedi
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN