Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Okul Aile Birliği Türk Halk Oyunları kursları

Leinfelden-Echterdingen ve Filderstadt Türk Okul Aile Birliği Türk Halk Oyunları kursları devam ediyor

Merhaba (Leinfelden-Echterdingen) 
Leinfelden-Echterdingen ve Filderstadt Türk Okul Aile Birliği gerçekleştirdiği etkinliklerle örnek bir okul aile birligi imajını kuvvetlendiriyor.

Stuttgart yakınlarındaki Leinfelden, Echterdingen ile Filderstadt ve çevresindeki okullarda bulunan Türkiyeli öğrencilerinin ailelerinin oluşturmuş olduğu Türk Okul Aile Birliği, öğrencilerin kültürel gereksinimleri için büyük bir özveri içinde çalışıyor.

Türk Okul Aile Birliği kültür kolu sorumlusu Yasemin Cantürk „Öğrencilerimizin anadilleri olan Türkçeyi iyi öğrenmeleri için büyük bir çaba harcamamız yanısıra öğrencilerimize halk oyunları, müzik, yağlı güreş, gibi olanakları da sunmaya çalışıyoruz“ dedi.

Halk oyunları konusunda profesyonel dans öğretmenleri Yesim ve Aykut Dalgıç ile çalıştıklarını ve öğrencilerinden profesyonel bir halk oyunları grubu oluşturduklarını belirten Yasemin Cantürk, çocuklar halk oyunları gruplarının Almanya'nın değişik yerlerindeki fuar ve festivallere de davet edildiğini belirtti.

Yaz tatili sonrası 7-10 yaş aralığı için de ayrı bir çocuklar halk oyunları grubu oluşturduklarını belirten Cantürk, bu yaş grubundaki cocukları olan ailelere bu fırsat kacırmayın dedi.

Almanya’nın en köklü, en tanınmış ve en başarılı ekiplerinden olan, repertuvarında 20'den fazla yöre bulunduran, çok sayıda Avrupa Birinciliği mevcut, 2015 Yılı Manfred Rommel Ödülü sahibi, Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT'un eğitmenleri halk bilimi araştırmacıları Yeşim ve Aykut Dalgıç „Anadiline hakim olanın, diğer dilleri daha kolay öğrenebileceği artık biliniyor. Aynı şekilde kendi kültürünü iyi bilen de, başka kültürden insanlarla daha iyi etkileşim kurabilir. Kültürel etkinliklere katılmak, hem özgüveni hem de özsaygıyı geliştirir ve sosyal uyumu destekler“ diyor.

„Kültürel faaliyetlerimizin hepsinde eğitmenlerimiz her zaman Türkçe konuşuyor. Öğrencilerimiz kültürel amaçlı kurslarımızda Türkçe konuşmak zorunda kalıp Türkçelerini de ilerletme olanağını buluyorlar“ diyen kültür kolu başkanı Yasemin Cantürk ilgilenenlerin kendisine 0157-83980596 den ulaşabileceğini söylüyor.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN