Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Suç ve Keza Heidenheim'da da sahnelendi

“Sadece Diktatör” adlı tek kişilik oyunun yazarı Onur Orhan’ın oyunlaştırdığı “Suç ve Keza” güz sezonunda Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde izleyiciyle buluşmaya devam ediyor...

Ramazan DİKMEN (Heidenheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Tiyatro etkinliğinde Ulm Tohum Kültür Merkezi yönetim kurulu üyesinin yaptığı açılış konuşmasında kendilerine yakın kente Augsburg' da dünyaya gelen Berthold Brecht'in epik tiyatrosuna değinerek "sorgulyan sahnenin" önemini vurguladı. Ardından söz Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) Eşbaşkanı Süleyman Gürcan'a verildi. Eşbaşkan S.Gürcan Ortadoğu'da göçlere sebep olanların bugün kapıları kapatan olduklarını anlattı. Ayrıca Türkiye'nin bu insanları Avrupa'ya karışt bir koz olarak kulandığı dile getirdi. Bugün Almanya'da on binlerce çocuğun kayıp olduğunu ve bunların sağlık sektöründe özel ihtiyac talepleri sonucu satıldığını özellikle vurguladı.

Sahne ardından Tiyatro grubuna teslim edildi. Grup oyununu iki bölümle sahneledi. Yazar Fyodor Dostoyevski'nin ünlü Suç ve Ceza romanından sahnelenen oyunda, günümüzün sorunlarına da atıfta bulunuluyor.

“Sadece Diktatör” adlı tek kişilik oyunun yazarı Onur Orhan’ın oyunlaştırdığı “Suç ve Keza” güz sezonunda Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde izleyiciyle buluşuyor.

Rus yazar Fjodor Dostoyevski tarafından yazılan, dünya edebiyatının önemli eserlerinden Suç ve Ceza’nın iki kahramanı yarım kalmış bir hesabı görmek için yüzyılı aşkın bir süre sonra tekrar bir araya geliyorlar. Dostoyevski’nin iki kahramanının; felsefe, politika, dünya düzeni, din ve etik meseleleri ekseninde girdiği hesaplaşmada, düzen ve özgürlük arasındaki çatışma sahneye taşınarak karakterlerde temsiliyet bulan bu ikili karşıtlık temelinde olguların çatıştığı daha derin bir sorgulamaya giriyorlar.

Cinayetin üzerinden geçen 153 yıl
Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) tarafından düzenlenen turne çerçevesinde, Eylül ayında başlayan ve 9 Kasım'a kadar birçok şehirde sahnelenecek olan oyun, Dostoyevski’nin ünlü eseri Suç ve Ceza’nın karakterleri arasındaki hesaplaşmayı konu alıyor. Oyun, Alyona İvanovna ve kardeşi Lizaveta İvanovna’nın Raskolnikov tarafından öldürülmesinin üzerinden tam 153 yıl geçmesine rağmen oyunda cinayeti işlediği yaşlarda olan Raskolnikov ile sorgu yargıcı Porfiri arasından geçen diyaloglarından oluşuyor.

Oyunda TİP Milletvekili ve oyuncu Barış Atay ve Güneş Tiyatrosu’nun usta oyuncusu Cüneyt Sezer rol alıyor.Onur Orhan tarafından kaleme alınan “Suç ve Keza” oyunu daha bir çok Avrupa kentinde sahne alacak.

Sahnelendiği tüm şehirlerde büyük ilgi gören tiyatro oyunuyla ilgili daha geniş bilgi için: www.atik-online.net
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN