Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 590 - 30.01. - 27.02.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tohum’da Barış Atay ve Süleyman Gürcan söyleşisi

Stuttgart Tohum Derneği’nde ATİK Eşbaşkanı Süleyman Gürcan ile Tiyatro sanatçısı ve TİP Milletvekili Barış Atay...

 
Panelistler, dünya ve ülke gerçekleri üzerinden toplumsal muhalefet ve iktidar açısından gelişmeler, yakın dönem olasılıkları demokrasi, devrim ve sosyalizm beklentileri üzerine konuştu. Bir çok konuda Avrupa ve ülke zemini değerlendirmelerinden sonra katılımcıların soru ve görüşleri ile aktif katılımda bulundukları 4 saati süren bir etkinlik oldu.

Bir sanatçı milletvekili olarak, meclis çalışmaları hakkında da bilgiler veren Barış Atay yer yer esprileri ile katılımcılarda sempati yarattı. ATİK Başkanı Süleyman Gürcan dünyadaki gelişmeler Avrupa gündemi ve Göçmen kitlesini temsilen ATİK’in öze dönüş olarak nitelendirdiği ve ele aldığı yeni süreç perspektifinin işçi temelli örgütlenme anlayışı, yerel sorunlar ve dayanışma anlayışı noktasında göndermeler ve vurguları taşıyan değerlendirmesinde farklı ideolojik politik duruşların asgari müşterekler üzerinden ortak işler yapma ve daha geniş kapsamda mücadele birlikleri geliştirilmesi olanakları ve gerekliliklerinin altını çizdi.

Genel olarak sıcak ve katılımcıların ilgisinin yoğun olduğu söyleşi, salonu dolduran bir gereksinim olduğunu gösteriyordu. Etkinlikte çeşitli kitle örgütlerinin temsilcileri, Basın olarak PirHa/Can TV ve SimurgNews bulundu.

Tohum Derneğinin aktiflerinin yemek ve içeceklerle iyi hazırlandığı söyleşi yakın tarihlerde gerçekleşecek Barış Atay ın Tiyatro gösterisi, Stuttgart Tohum Derneğinde gerçekleşen Özgür Gelecek, Sınıf Teorisi ve Umut Gazetesinin katılımı ile politik sürece dair panel ve yine YDG’nin Gençlik Şenliği duyurularıyla sonlandı.

(İsmail Doğruer / SimurgNews / Stuttgart)
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN