Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Katalan medyasına “sömürgeciden” seçim yasağı

İspanya Seçim Kurulu, seçim kampanyasında sömürgesi Katalan medyasına “siyasi tutuklular” ve “sürgündeki başkan” ifadeleri için yasak getirdi.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
İspanya Seçim Kurulu, 10 Kasım’da yapılacak erken genel seçimlerden dolayı Katalonya’daki bağımsızlık yanlısı girişimlere yönelik yeni yasaklar getirdi.

Seçim Kurulu, Katalonya’da kamu binalarına asılan, yargılanan Katalan siyasetçiler ile yurt dışına kaçanlara destek veren pankart ve sarı kurdelelerin kaldırılması kararından sonra medyada kullanılan bazı ifadeleri de yasakladı.

Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Katalonya resmi televizyonu TV3 ile radyosunun kullandığı “siyasi tutuklular” ve “sürgündeki başkan” ifadelerinin seçim kampanyası süresince kullanılamayacağı bildirildi.

Katalonya’da, sömürgeci İspanyol devleti tarafından “yasa dışı” ilan edilmesine rağmen gerçekleştirilen 1 Ekim 2017’de yapılan bağımsızlık referandumundan dolayı yargılanan ve ağır cezalar alan 12 Katalan siyasetçi için “siyasi tutuklu” ve yurt dışına kaçan eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont için de “sürgündeki başkan” ifadeleri kullanılıyordu. Liberal sağ görüşlü Vatandaşlar (C’s) partisinin itirazını kabul ederek, basın kuruluşlarına söz konusu yasağı getiren Seçim Kurulu, “siyasi ve sosyal çoğulculuk ilkesinin yanı sıra, kamuoyunu seçim dönemlerinde yönetmesi gereken bilgilerin eşitliği ve tarafsızlığından dolayı” bu kararı aldığını duyurdu.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN