Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 590 - 30.01. - 27.02.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Acomtec esnafları uyardı!

2020'de yürürlüğe girecek elektronik defter saklama yasası konusunda...

Volkan EGE (Münih) 
Almanya Federal Maliye Bakanlığı tarafından bir karar ile önümüzdeki 2020 senesinde yürürlüğe girecek elektronik defter saklama yasası konusunda merkezi Münih’te bulunan Acomtec GmbH, birçok esnafı ilgilendiren bu konuda önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşları uyardı.

Münih’te faaliyet gösteren Acomtec isimli güvenlik-kasa sistemleri şirketi 2020 yılının Ocak Ayı’ndan itibaren yürürlüğe girecek olan ‘’Yazar Kasa Değişikliği’’ kanunu çerçevesinde bilgi veren firma yetkililerinden Yıldıray Yıldırım ve Serdal Zengin şu açıklamalarda bulundu:

“1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tüm elektronik kasa sistemleri BSI (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) (Federal Bilgi Güvenliği Bürosu) tarafından onaylanmalıdır.1 Ocak 2020 tarihi itibariyle esnaflarımızın yapması gerekenler;
• Bir teknik güvenlik cihazıyla (TSE) verilerin bağlanması ve yedeklenmesi
• Yazarkasa sisteminin ve ilgili TSE'nin vergi dairesine tescili (Finanzamt)
• Fiş: Müşteriye fatura verilmesi zorunludur
• Doğrulanabilir bir belgenin düzenlenmesi: Faturalarda 2-D barkodun bulunması gerekiyor, bu da faturanın doğruluğunun kontrol edilmesini sağlayacak
• Gelişmiş veri kaydı gereksinimleri • Yazarkasa için TSE'nin takılması mümkün değilse, 2022 yil sonuna kadar kullanmaya devam edebilir ve sonra yenisiyle değiştirebilirsiniz (2010 - 2019 arasında kullanılan yazar kasalar için geçerlidir)

Vergi ile uyumlu olmayan bir kasa sistemi kullanıldığında 25 bin euroya kadar olan cezalar tehdit altındadır!

Tam zamanında bir dönüşüm veya yeni bir POS sistemi ile ilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. Tüm üreticiler ve perakendeciler için Almanya genelinde darboğazlar oluşacaktır. Bunu da dikkate almanızı rica ediyoruz.”

Yıldıray Yıldırım ve Serdal Zengin tarafından 2007 yılında kurulan şirket, 2013 yılından itibaren Schwanthalerstr.73 numaralı adreste daha geniş bir satış ve danışmanlık mağazasında artan müşteri portföyüne cevap veriyor.

Şirketin hizmet alanlarını alarm ve güvenlik kameralarından oluşan güvenlik sistemleri, kasa sistemleri oluşturuyor. Şirket ortaklarından Serdal Zengin “2007 yılında bu işe başladığımızda faaliyet alanımızın küçük bir bölümünü oluşturan kamera-kasa sistemi bugün işimizin çoğunluğunu oluşturuyor.” dedi.

Acomtec firmasının ortaklarından Yıldıray Yıldırım başarılarının sırrını “İşimize başlamadan önce iyi bir altyapı oluşturduk. Bizim sektörümüz durmadan kendini yenileyen bir sektör. Biz de sürekli kurslara ve toplantılara katılarak bilgilerimizi güncel tutuyoruz. Şimdiye kadar 5 bini aşkın müşterimize Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın birçok noktasına hizmet vermekteyiz. Başarımıza destek verdikleri için müşterilerimize, üstün hizmet anlayışı ile çalışan uzman ekibimize çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Münih’in merkez caddelerinden Schwanthalerstr. 73 numaradaki Acomtec GmbH firmasından konu hakkında ayrıntılı bilgi ve hizmet edinmek isteyenler 089 – 54 32 86 88 numarayı arayabilir yada firmanın internet sayfası ‘’www.acomtec.de/TSE ‘’ veya e-postayoluyla: tse@acomtec.de adresine başvurabilirler.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN