Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 590 - 30.01. - 27.02.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İtalya'da geri gönderme sürecini kısaltacak adım

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio: - "İltica talebinde bulunup, kabul edilmeyenlerin...

AA (Roma) 
İtalya'da iltica talebi kabul edilmeyenlerin ülkelerine geri gönderilme sürecini hızlandıracak yeni bir kararname kabul edildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndaki basın toplantısıyla ev sahibi Bakan Di Maio ve Adalet Bakanı Alfonso Bonafede, İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese'nin imzaladığı iltica talebinde bulunan göçmenlerin iade sürecini kısaltıp, hızlandıracak yeni kararname basına tanıtıldı.

Di Maio, kararnameyle geri gönderme sistemini hızlandıracak bir mekanizma oluşturacaklarını belirterek, "İltica talebinde bulunup, kabul edilmeyenlerin bunu temyize götürmeleri nedeniyle bu kişileri 2 yıl boyunca gönderemiyorduk. Şimdi bu süre 4 aya iniyor. Eğer sonuç olumsuzsa İtalya'da kalamazlar ve geri gönderilme mekanizması hemen başlayabilir." ifadelerini kullandı.

Bu konuda sloganlarla değil icraatlarla hareket ettiklerini vurgulayan Di Maio, "Göçmenler hakkında bağıran değil, gerçekleri belirten bir kararname sunuyoruz. Bu sadece bizim güvenli geri dönüş planımızın ilk adımı." dedi.

"Libya, İtalya için halen büyük bir endişe kaynağı"
Di Maio, kararnamede geri göndermelerin yapılacağı ülkeler arasında Libya ve Mısır'ın bulunmama nedeninin sorulması üzerine, "Geri göndermeler sadece güvenli ülkelere yapılacak. Kararnamede belirlenen ülkeler, Adalet ve Dışişleri Bakanlıklarının ortak çalışmasıyla belirlendi. Libya, İtalya için halen büyük bir endişe kaynağı." yanıtını verdi.

Diğer Avrupa ülkelerine göçmenlerin yeniden dağıtılmasının nihai çözüm olduğuna inanmadığına dikkati çeken Di Maio, "İade sistemi hakkında daha fazla şey yapmamız gerekiyor." dedi.

Adalet Bakanı Bonafede, bu kararnamenin, ülkenin adalet sistemine ve yargıçlarına önemli bir yardım niteliği taşıdığını söyledi.

Söz konusu kararnameye dahil olan ülkelerin Cezayir, Fas, Tunus, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kabo Verde, Gana, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Senegal, Sırbistan ve Ukrayna olduğu belirtildi.

Salvini, kararnameyi ve hükümeti eleştirdi
Ülkede ağustosta çıkardığı hükümet kriziyle İçişleri Bakanlığı koltuğunu kaybeden aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini ise kararnameyi ve hükümeti eleştirerek, yeni hükümet göreve geldiğinden bu yana Akdeniz üzerinden İtalya'ya gelen göçmen sayısının kendi dönemlerine göre 3 kat arttığını savundu.

Salvini, "Artık sadece gemilerin giriş yasaklarını kaldırmakla kalmıyor, bir de gidip onları kurtarıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN