Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 592 - 02.04. - 30.04.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Irkçı parti AfD'nin toplantısı protesto edildi

Sol Parti ve Kollektiv 26 adlı otonom grup tarafından çağrısı yapılan Ulm'daki protesto eylemine SDAJ, ATİF, AGİF ve SYKP de katıldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Faşist "Alternative für Deutschland" (Almanya için Alternatif) AfD partisinin şehrin batısında gerçekleştirdiği toplantı, antifaşistler tarafından düzenlenen bir eylemle protesto edildi. Sol Parti ve Kollektiv 26 adlı otonom grup tarafından çağrısı yapılan protesto eylemine SDAJ, ATİF, AGİF ve SYKP gibi örgütlenmelerin yanı sıra mahalle sakinleri de katıldı.

Ulm'daki toplantıya, geçtiğimiz günlerde Meiningen Mahkemesi tarafından da "Faşist denebilir" kararının verildiği Bernd Höcke ile parti içinde aynı kanatta yer alan, AfD kurucularından Federal Milletvekili Martin E. Renner de katıldı. Renner'in de katılacağı duyurulan toplantı salonu önünde toplanan 100'e yakın karşı gösterici, Almanca olarak "Faşizme karşı omuz omuza", "Faşizme Ulm'da yer yok", "Kahrolsun faşizm" sloganları attılar, bildiri dağıtımında bulundular. Açılan pankartlarla da ırkçılık protesto edildi.

Polisin geniş önlem aldığı toplantı salonu önünde, SYKP imzalı "Pegide, AfD, NPD'ye Hayır!", "Faşist parti ve örgütlenmeler yasaklansın" yazılı çıkartmalar da toplantı yerindeki direklere, tabelalara yapıştırıldı ve dağıtıldı. Göstericiler, bundan sonra da Ulm'da faşistlerin ve ırkçıların toplanmalarına sessiz kalmayacaklarını, aktif mücadelede bulunacaklarını açıkladılar.
Teilen
2019-11/01-Sayı-587
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN