Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Antiziganizme ve ırkçılığa karşı uyarı nöbeti

Fransa'dan gelen Sinti ailenin, karavanlarında uyurken ırkçılar tarafından yakılmak istenmesi protesto edidi.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm'a bağlı Delmensingen kasabasında meydana gelen ırkçı saldırı protesto edildi. Delmensingen'de meydana gelen saldırıda 4 ırkçı Sinti kökenli Fransız ailenin karavanına ırkçı sloganlar atarak, meşaleli saldırıda bulundu. Yakılmaktan son anda kurtulan aile, 9 aylık bebeği ile uykudaydı. Büyük tepki uyandıran ırkçı saldırı sonrası, yaşları 18 ila 20 arasında dört kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Çok sayıda Roman, Sinti, Alman ve Türkiyeli kurumun çağrısıyla, bu ırkçı saldırı Ulm Şehir merkezinde protesto edildi. Baden-Württemberg Türk Toplumu'nun (TGD-BW) çağrıcıları arasında bulunduğu uyarı nöbetine Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Ulm da çağrıda bulunda ve etkinlikte yer aldı. SPD Ulm'dan Lisa Schanz ve Antifaşist örgütlenme olan Anti-Fa da etkinliğe katılanlar arasındaydı.

Uyarı nöbeti için kurulan enformasyon standında TGD'nin de imzasının bulunduğu bildiriler dağıtılarak, bilgilendirmede bulunuldu. Etkinlikle ilgili çıkarılan bildiride "Maalesef hala Almanya'da toplumun yüzde 50'inden fazlası Roman ve Sinti komşu istemiyor. Yine yüzde 50'den fazlası bu topluluğun kriminal olduğunu belirterek, antiziganist tavır gösteriyor" dedi.

Gösteriye Ulm Belediyesi Enternasyonal Koordinasyon Bürosu'ndan (Koordinierungsstelle Internationale Stadt - Ulm) Christine Grunert ve TGD Başkanı Gökay Sofuoğlu da katıldı. SYKP adına gösteride bulunan Hüseyin Şenol da yaptığı açıklamda "Maalesef göçmen düşmanlığı ve ırkçılık Almanya'da artarak büyüyen bir sorun" diyerek "Özellikle de Roman ve Sintilere karşı önyargı ve düşmanlık olan antiziganizm de mücadele edilmesi gereken bir alan" dedi.

SYKP tarafından yapılan etkinlik öncesi çağrıda ve uyarı nöbetinde açılan görsellerde AFD, NDP, PEGİDA ve diğer tüm faşist , ırkçı parti ve örgütlenmelerin yasaklanması istendi.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN