Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hacamat Nedir?

Sema ERK - Doğal Tıp Uzmanı (Heilpraktikerin)

 
Dünyada son yıllarda moda haline gelen ve tarihi yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan hacamata büyük dönüş var. Yüzlerce yıldan beri Anadolu’da uygulanan bir yöntem olan hacamat, olimpiyatlarda yüzme şampiyonu olan Michael Phelps, David Beckham ve Jennifer Aniston gibi ünlülerin yaptırmasıyla daha bilinir hale geldi.

Yüzyıllardır en doğal tedavi yöntemlerden olarak bilinen hacamat, vücudu dinlendirip, ağrıları hafifletip ve sağlıklı kalmasını sağlayabiliyor. Çeşitli nedenlerle vücudumuza giren toksinler, kimyasal maddeler, gıdalar üzerindeki ilaç kalıntılarının idrar veya ter yoluyla atıldığını, doğal yollarla atılamayan kalıntıların deri altında birikir. Bu birikintileri vücuttan dışarı atmanın bir yolu hacamattir. Vücuttaki ağır metal ve toksinlerden arındırır, dokunun dolaşımını arttırır ve metabolizmayı aktive eder. Hacamat kısaca deri altında birikmiş, vücutta hastalıklara neden olan toksinlerden yoğun kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemi olarak tanımlanır. Vücutta toksin maddelerin büyük bir kısmı cilt altı bağ dokusunda birikir. Bu bölgede kan akımı yavaş olduğu için toksin maddeler birikir. Hücreler tıkanıklık nedeniyle atık maddeleri uzaklaştırıp, gerekli besin ve oksijeni alamaz. Bunlarda hastalık ve ağrıya neden olur. Hacamat ihtiyaclara göre kafa – boyun – sırt - omuz – bel - kalça – bacak - diz bölgelerine yapılabiliyor.

HACAMAT En Köklü Arınma Yöntemidir
Hacamat tedavisi ile ilgili bir çok bilimsel yayınlar mevcut olup, bu yayınlarda da etkin olduğu kanıtlanmıştır. Bu yayınları internet`te uluslararasi PUBMED sayfasında bulup inceleyebilirsiniz.

Yurt dışı ve Türkiye’den çeşitli doktorlar ve merkezler araştırma yapıp koldan alınan kanla hacamat bölgesinden alınan kanı laboratuvarlarda kıyasladı. Hacamat kanı; ağır metaller, ürikasit, kan yağları açısından tesadüf olamayacak kadar çok daha anlamlı bir şekilde daha yüksek bulundu. Bu bölge kanının normal bir koldan alınan herhangi bir kan bağışındaki kanla aynı olmadığı ortaya çıktı.

HACAMAT Nasıl Uygulanır?
Muayene sonucuna göre kupa terapi uygulanacak bölgeler belirlenir. Bu bölgeler sterilize edildikten sonra tek kullanımlık kupalar, negatif basınç uygulanarak yerleştirilir. Bu şekilde 3-5 dakika arasında beklenir. Kupa uygulanan bölgelere çizikler oluşturulur. 5-8 dakika kadar beklenerek kanın vücut dışına çıkması sağlanır. Kupalar çıkarılarak bölgenin temizliği ve dezenfeksiyonu yapılır. Uygulama yapılan alan steril pansuman yapılarak kapatılır. Hijyenik şartlarda dogal tıp uzmanı (Heilpraktiker) veya doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Kupa uygulaması ağrısız bir yöntemdir. Hafif bir yanma hissi duyulabilir.

Hacamatın faydalarıni şöyle sıralayabiliriz:
- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücut direncini arttırır
- Deri altında kanda birikmiş ağır metal ve toksinlerin atılmasını sağlar
- Ödemleri çözebilir
- Hacamatın yapıldığı bölgelerde yapılan kesilerin akupunktur benzeri uyarıcı etkisi vardır
- Vücuttan kan alınması nedeniyle yeni taze kan hücreleri oluşur

Hacamat Tedavisinin Uygulandığı Durumlar:
Hacamatın önerildiği durumlar:
* Beyin fonksiyonlarını güçlendirmede
* Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları,
* Karaciğer, pankreas, dalak rahatsızlıklarında
* Baş ağrısı, migren, kulak çınlaması, baş dönmesinde
* Göz hastalıklarında kullanılır, gözün görme kabiliyetini artırır
* Ruhsal bozukluklarda, depresyon, anksiyete, uyku bozuklukları vb
* Kronik yorgunlukta
* Romatizmal rahatsızlıklarda
* Kronik astım ve bronşit
* Hipertansiyon, Diabetes mellitus
* Cilt rahatsızlıklarında, ürtiker, egzama, sedef vb.
* Bağışıklık sistemi hastalıkları (sık sık enfeksiyon geçirme)
* İnfertilite (kısırlık), ağrılı adet görme (dismenore) ve menapoz şikayetlerinin hafifletilmesi
* Sağlığınızı korumak için, herhangi bir rahatsızlığınız olmadan da hacamatin sağlığı koruyucu etkilerinden yararlanabilirsiniz.

İslam'da HACAMAT
Hacamat İnsanlık tarihi boyunca bir tedavi metodu olarak farklı uygarlıklarda önceden beri kullanılmıştır fakat islamda da sevgili peygamberimiz (S.A.V) tarafından uygulanmış ve bize tavsiye edilmiştir. Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) hadis-i şerifinde "Tedavi olduğunuz şeylerin en hayırlısı hacamattır “ diye buyurmuştur. Diğer bir hadisi şerifde ise " Miraç'tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret'. dediler" Hz. Peygamber (S.A.V) bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir Haccâm’a hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp haccâma ücretini ödemiştir.

HACAMAT ve OZON TEDAVISI
Hacamattan sonra tıbbi ozon tedavisi yapılmasini tavsiye ederiz, dokuların daha cok oksijenlenmesini sağlıyor. Kişi kendini 2-3 kat daha iyi hissediyor bu sayede.

Sağlık ve sıhhatinizi korumanız dileğiyle.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN