Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB avlusunda rengarenk çiçekler açtı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), “Doğayı Koruma Haftası” kapsamında Köln Merkez Camii’nde bir etkinlik düzenlendi.

Merhaba (Köln)  
Resim galerisi için tıklayın
2019 yılı “Doğayı Koruma Haftası” vesilesiyle, doğa derneklerinin ve farklı inanç gruplarının katkılarıyla Köln Merkez Camii’nde gerçekleşen programda, Cuma hutbesinde “Doğa ve Doğanın Korunması” konusu işlendi, namaz sonrası „Senin de Bir Fidanın Olsun“ konusu ile avluda oluşturulan saksılara çiçek dikildi ve çiçek tohumları ekildi.

DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral etkinlikle ilgili bir açıklama yaptı. 2019 yılı “Doğayı Koruma Haftası” vesilesiyle, doğa derneklerinin ve farklı inanç gruplarının katkılarıyla Köln DİTİB Merkez Camii’nde haftaya özel bir program gerçekleştirdiklerini söyleyen Saral, “ DİTİB’in ve Merkez Camimizin çevresinde yapacağımız yeşillendirme etkinliği ile dinimizin doğanın korunmasına verdiği öneminin anlaşılmasına vesile olacak ve içinde yaşadığımız topluma ve tüm kamuoyuna teşkilatımızın bu çalışmalara verdiği desteği göstereceğiz” dedi.

Saral şöyle devam etti: “Bu hafta vesilesiyle cuma hutbemizde “Doğa ve Doğanın Korunması” konusu işlendi. Çevreye duyarlı çalışmalarla farkındalık yapmak üzere gençlerizle, cemaatimizle ve ziyaretçilerle birlikte „Senin de Bir Fidanın Olsun“ teması ile çiçek ekerek, Merkez Camii’nin avlusunu yeşillendirdik. Camimizin önündeki kamuya ait alana Ehrenfeld Belediye Başkanımız ile görüşerek çiçek dikimi yaptık. Ayrıca doğanın korunması hakkında panel düzenleyerek etkinliğimizi noktaladık.”

Etkinlik çerçevesinde „Senin de Bir Fidanın Olsun“ isimli bir panel gerçekleştirildi. DİTİB‘ten Selim Mercan ve Rafet Öztürk’ün moderatörlüğü altında yapılan panele Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, EVA e.V. derneğinden Katje Mildenberger, Abrahamisches Forum Derneği’nden Dr. Jürgen Micksch, Federal Çevre Koruma Kurumu’ndan Andreas Mues, Tomorrow e. V. Derneği’nden Dr. Carry B. Dohe konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar „Allah‘a ve yaratıklarına karşı insan olarak sorumluluğumuz ve doğanın korunması‘ konusunda görüşlerini belirttiler.

Etkinlik çevreyi koruma konulu cami rehberliğiyle sona erdi.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN