Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Fete de L’Humanite 90 yaşında

Festivalde, Türkiyeli kurumlardan SYKP Avrupa, NCDK, DİDF, ACTİT, KKP, Avrupa Dayanışma ve Eğitim Hareketi, Halk Cephesi ve ATİK de stant açtı.

AF (Paris) 
Resim galerisi için tıklayın
İlk kez 1930 yılında gerçekleştirilen Fete de L’Humanite (İnsanlık Festivali) 13-14-15 Eylül 2019 tarihlerinde 84. kez gerçekleşti. Fransız Komünist Partisi’nin yayın organı olan L’Humanite gazetesinin organize ettiği festival 90. yaşına girmiş oldu.

Dünyanın pek çok ülkesinden komünist, demokrat, feminist, LGBTİQ, ekolojist örgütünün katıldığı festivali her yıl yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret ediyor.

Pek çok dünya çapında ünlü müzik grubunun da katılarak konserler verdiği festivalde 100’e yakın ülkeden 450 farklı stant açıldı.

Pek çok yerel örgütünün stant açtığı Fransız Komünist Partisi’nin ana gündemi Paris’te yapılması planlana yeni havaalanıydı. Alanda ve stantlarda FKP ve CGT (Fransa Genel Emek Komisyonu) üyeleri Paris’e yeni havaalanı yapılmaması için imza topladı.

Türkiyeli örgütler de festivaldeydi
Festivale SYKP Avrupa, NCDK, DİDF, ACTİT, KKP, Avrupa Dayanışma ve Eğitim Hareketi, Halk Cephesi ve ATİK de stant açtı. Pek çok panel, dinleti, tartışma, eylemin gerçekleştiği festivalde Fransız Komünist Partisi- Mitry ve ACTİT “Ortadoğu’da neler oluyor” konulu bir tartışmayı ortak organize etti.

Avrupa Dayanışma ve Eğitim Hareketi’nin organize ettiği “Sol ve Birlik meselesi” paneline Odak, SYKP, ATİK, ACTİT, Devrimci Proletarya temsilcileri ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin konuşmacı olarak katıldı.

SYKP Avrupa standında düzenlenen panelde Avrupa Forum yazarlarından olan gazeteci Harry R. Wilkens Almanya, Fransa ve Türkiye ilişkileri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN