Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çin'den Almanya'ya Hong Konglu aktivist tepkisi

Çin Dışişleri Bakanlığı: - "Çin, Alman tarafının, bir Hong Kong ayrılıkçısının Almanya'ya girişine izin vermesine...

AA (Pekin) 
Çin Dışişleri Bakanlığı, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın Hong Konglu bir aktivist ile görüşmesine ilişkin, "Güçlü şekilde hoşnutsuzluk duyuyor, kararlılıkla karşı çıkıyoruz." açıklamasını yaptı.

Bakanlık Sözcüsü Hua Çunying, başkent Pekin'de düzenlediği basın toplantısında, Hong Kong'daki protestocu grupların ileri gelen isimlerinden aktivist Joshua Wong'un Maas ile görüşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hua, "Çin, Alman tarafının, bir Hong Kong ayrılıkçısının Almanya'ya girişine izin vermesine, Çin karşıtı etkinliklere dahil olmasına ve Almanya Dışişleri Bakanı Maas'ın halka açık şekilde böyle biriyle temas kurmasından güçlü şekilde hoşnutsuzluk duyuyor ve buna kararlılıkla karşı çıkıyor." ifadesini kullandı.

Çin'in Almanya'ya gerekli tepkiyi verdiğini belirten Hua, "Sormadan edemiyoruz, Alman tarafının bu zamanda Joshua Wong'un Almanya'ya girmesine ve Dışişleri Bakanı Maas ile temas kurmasına izin vermesinin amacı nedir?" diye konuştu.

Hua, Hong Kong'un Çin'in iç meselesi olduğunu, herhangi bir yabancı ülke, örgüt ve kişinin müdahale etmeye hakkı bulunmadığını dile getirerek "Alman tarafını yükümlülüklerini yerine getirmeye, Hong Kong'da radikal ayrılıkçı güçlere yanlış sinyal göndermekten kaçınmaya çağırıyoruz." dedi.

Ayrıca Hua, Maas'a da ikili ilişkilere zarar veren şeylerden kaçınması çağrısında bulundu.

Hong Konglu aktivist Wong'un, dün Almanya'nın başkenti Berlin'de Bild gazetesinin ev sahipliği yaptığı etkinlikte Dışişleri Bakanı Maas ile görüşmesi basına yansımıştı.

Hong Kong'da 2014'te düzenlenen "Şemsiye Devrimleri"ne de katılan aktivist Wong, ağustos ayı içinde protestolarda etkinliği bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, daha sonra kefaletle serbest bırakılmıştı. Aralarında Wong'un da olduğu hükümet karşıtı göstericilerden bazıları, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e geçen hafta Çin'e yaptığı ziyaret öncesi mektup yazmıştı. Merkel de Çin ziyareti sırasında Hong Kong için siyasi çözüm ve diyalog vurgusunda bulunmuştu.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN