Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Erich-Frank Cemiyeti

Münih merkezli Erich-.Frank Cemiyetinin düzenlediği oturuma İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi öğretim Üyeleri katıldılar.

Volkan EGE (Münih) 
Almanya Nazi rejiminden kaçarak Türkiye’ye sığınan Profesörlerden Münihli Tıp otoritesi Erich-Frank ölümüne kadar geçirdiği ve Devlet Töreniyle defnedildiği İstanbul un Tıp Fakültesinde yayınlanan ders kitapları ve geleceğin profesörlerini yetiştirmişti.

1984 Yalında Münih ve İstanbul Tıp Fakülteleri arasında, zamanın iki üniversite öğretim üyeleri Prof.Dr. Heınz Görke ve Profesör Dr.Arslan Terzioğlu insiyativi ile hayata geçirilen ve amacı Üniversiteler arasında tıp alanındaki bilimsel gelişmelerde işbirliği, öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında dostluklar kurarak toplumlar arasında bir köprü olan '' Erıch-Frank Cemiyeti'nin başkanı Prof. Dr. Fuat Oduncu,(LMU). düzenledikleri '' Yapay Zeka '' konulu oturumun açılışındaki konuşmasında da derneğin kuruluş amacına uygun olarak uyguladıkları Erasmus Programı çerçevesinde Münih Tıp Fakültesindeki öğrencilere Türkçe kurslar verdiklerini, ayrıca İstanbul Tıp Fakültesi ( Çapa) öğrencileri Kardelen Çelikel ve Burak Şah an’a verdikleri burslarla bu yıl Münih’te staj yapma imkanı sağladıklarını belirtti.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Oral Öncül ile Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İlhan Kılıç (Erich-Frank Derneği İstanbul) düzenlenen ''Yapay Zeka'' konulu sempozyumuna, Münihli meslektaşları Prof.Dr. Dıetrıch Reınhardt( eski başkan), Prof. Dr. Adrıan Danek( eski başkan),Prof.Dr. Maksimilian Reiser, Prof.Dr.Thomas Ruzicka katılırlarken T.C. Münih Başkonsolos yardımcısı Şebnem Koçoğlu ile Eğitim Ataşesi prof. Dr. Mustafa Çakır da toplantıyı izleyenler arasındaydı.

Koçoğlu selamlama konuşmasında, tıp alanındaki işbirliği önemine dikkat çekerken derneğin bu konudaki ve Türkiye ile Almanya arasındaki bağların tıp alanında da güçlenmesini maçlayan örnek çalışmalarının takdir ve teşekkürle karşılandığını vurguladı.

''Yapay Zeka ' (AI. Artıficial Intelligence) geliştirilmiş Bilgisayar uygulamasının 'Etik (ahlak) – dinsel- makineye güven konularında halen tartışılma konusu olduğunu ancak günümüzde tıp alanında da kullanımının yaygınlaştığını yaptığı konuşmada belirten Prof.Dr. Ilkılıç'tan sonra da Radiolug Prof. Reiser ''AI'' (yapay Zeka Makinelerinin özellikle Radyoloji alanında (CT-MRI- CAD(Computer Asısted Dedektion) uygulanmasının olumlu yönlerini örneklerle verdi.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN