Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Wörgl ve İnnsbruck’ta Halk toplantıları gerçekleştirildi

ATİGF`e bağlı Wörgl ve İnnsbruck Derneklerinin düzenlediği etkinliklerde AGEB tarafından...

AHM (Wörgl / Innsbruck) 
Resim galerisi için tıklayın
Avusturya'da ATİGF`e bağlı Wörgl ve İnnsbruck Derneklerinin düzenlediği etkinliklerde AGEB (Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği) tarafından „Dünya, Avrupa ve Türkiye`de güncel politik gelişmelerin analizi ve sürecin devrimci görevleri“ konulu halkla söyleşiler gerçekleştirildi.

Wörgl'de Demokratik Göçmenler Derneği tarafından Cumartesi günü düzenlenen “Anadolu ve Mezopotamya Mutfağı“ lezzetlerinin kolektif emekle yapılarak sergilendiği bir fest yapıldı. 200 ü aşkın kişinin gün boyunca geldiği etkinlikte ATİGF tarafından kitleyi selamlayan bir konuşma gerçekleştirildi.

Etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen AGEB adına Mahmut Özkan tarafından, Dünya Ortadoğu, Türkiye ve Avrupa`da son yaşanan sürece dair genel bir değerlendirme yapıldı. 100 civarında kitlenin dinlediği etkinlikte, yapılan değerlendirmeler ardından dinleyici kitleden gelen sorulara cevaplar verildi. Etkinliğe davet edilen yazar, pedagog Metin Ayçiçek`in ise sağlık sorunlarından kaynaklı etkinliğe katılamadığı belirtilerek, kitleye selamları iletildi. Avusturya Rote Hilfe (Kızıl Yardım) örgütü temsilcisi de etkinlikte ırkçılığa, baskı yasalarına ve polisin devrimci kurumlar üzerindeki baskı ve tutuklama uygulamalarını teşhir eden ve Kızıl yardım örgütünü tanıtan kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Etkinlik, akşam saatlerinde Dernek lokalinde, Rojova`lı bir Kürt sanatçının seslendirdiği ve kitlenin eşlik ettiği Kürtçe, Türkçe halk türküleri ve sohbetlerle keyifli bir biçimde devam etti.

İnnsbruck'ta Demokratik Göçmenler Derneği lokalinde, AGEB ve ATİGF tarafından 30 civarında dinleyicinin katıldığı, iki saat süren bir söyleşi gerçekleştirildi.

ATİGF temsilcisinin kısa konuşması ve kitleyi selamlaması ardından, AGEB temsilcisi tarafından ilk bölümü 45 dakika süren bir sunum gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan ADHF temsilcileri de sunum ardından konular bağlamında görüşlerini dile getiren bir konuşma gerçekleştirdiler. Kitleden gelen sorulara yönelik aydınlatıcı cevapların verilmesiyle söyleşi sonlandırıldı.

ATİGF temsilcisi ve Dernek Yönetim Kurulu önümüzdeki dönem yapacakları çalışmalara dair bilgilendirme amaçlı faaliyetl takvimini duyurarak başarılı ve öğretici bir etkinlik gerçekleşti.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN