Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

BUGA'da buluşalım

Çiçekleri ve ağaçları bol, temiz, yeşil bir ortamda yaşamayı sevenleri buluşturan Bundesgartenschau 6 Ekim gününe kadar Heilbronn'da devam ediyor.

Merhaba Okuru (Heilbronn) 
Resim galerisi için tıklayın
Her iki yılda bir Almanya'nın bir başka kentinde düzenlenen Bundesgartenschau hem insanlara çevre ve bahçe düzenlemedeki yenilikleri tanıtıyor, hem de farklı etkinliklerle her yaştan ziyaretçisine eğlenceli, güzel vakit geçirme olanağı sunuyor. İlki 1951 yılında fuarlar kenti Hannover'de düzenlenen bu dev organizasyon kente kalıcı olarak harika bir bahçe kazandırıyor. Stuttgart'ın en güzel kent parkı Killesberg de 1961 yılındaki Bundesgartenschau'nun bir ürünü.

Biz de ailece bir hafta sonu trene binip Stuttgart'tan Heilbronn'a gittik ve orada iki gün geçirdik. BUGA'nın düzenlendiği alandaki yepyeni bir binada hizmet veren Hostel'de konakladık. Hostel aylarca önceden rezervasyon yapan ve bu fuarı görmek için Almanya'nın çeşitli kentlerinden gelen doğa ve bahçe severlerle doluydu.

Tren istasyonuna yürüyerek 10 dakika uzaklıktaki BUĞA fuar alanında çocukları mutlu edecek şeylerin başında nehirde (Alt-Neckar) yapılan tekne turu, nehir kıyısındaki MS Experimenta isimli gemide kurulan oyun laboratuvarı, fiskiyeli havuzlar, tırmanma duvarları, en yeni dizayn kaydıraklar ve hokkabaz gösterileri geliyordu.

Değişik alanlarda kurulan farklı bitki türleri ve çiçek düzenlemeleri özellikle emekli insanların ve doğa fotoğrafçılarının ilgisini çekerken, gün boyu düzenlenen konserler ve kültürel etkinlikler fuara ayrı bir enerji katıyordu. Dileyen gül bahçesinde çay içiyor, dileyen yemyeşil çimenlerin üzerinde bu bölgenin ürünü şarapların tadına bakıyordu. Heykel sanatçılarının BUGA için hazırladıkları tasarımlar da fuar alanına sanat zenginliği katıyordu. Baden-Württemberg'in çeşitli bölgelerinin de (Region Unterer Neckar, Region Bodensee, Region Franken gibi) tanıtımlar yaptığı fuarın büyük gölet alanında akşamları düzenlenen şu ve ışık gösterileri de etkileyiciydi.

Heilbronn'da 6 Ekim gününe kadar devam eden Bundesgartenchau 2021 yılında Erfürt'da, 2023 yılında da Mannheim'da gerçekleşerek o kentlere de doğa dostu orjinal bahçeler ve yaşam alanları kazandıracak.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN