Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meydanlar iklim için doldu

Tüm dünyada olduğu gibi, Ulm'da da gerçekleştirilen "Geleceğimiz için 3. Küresel İklim Grevi"ne binlerce kişi katıldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
20 Eylül’de üçüncüsü gerçekleştirilen “Fridays for Future” (Gelecek için Cumalar) gösterisine Ulm'da da binlerce kişi katıldı. Tertip komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, çoğunluğu öğrencilerden oluşan 10 bine yakın kişi Ulm'daki miting ve yürüyüşe katıldı.

24 Mayıs'ta gerçekleştirilen "2. Küresel İklim Eylemi" için de 120 ülkede, bin 500'den fazla şehir ve kasabada iklim grevine çıkılmıştı. 3. eyleme çok daha fazla kurum, kuruluş, parti, sendika, örgüt ve kişiler tarafından çağrı yapıldı. 20 Eylül'de tüm dünyada gerçekleştirilen 3. Küresel İklim Grevi'ne, onlarca ülke ve yüzlerce şehirde milyonlar katıldı.

"İklimi değil, sistemi değiştirelim" açıklamasında bulunan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) taraftarları tarafından taşınan dövizlerde, iklimin kapitalistler tarafından tahrip edildiği vurgulanırken, "Kapitalizmde gelecek yok, yaşanabilir bir dünya için mücadeleye" sloganları ön plana çıktı. "Yaşanılabilecek bir dünya ve özgür bir gelecek için mücadeleyi büyütelim.“ açıklamasında bulunan Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) üyelerinin açtığı dövizlerde ise "İklim mücadelesi, anti kapitalist mücadeledir" dendi. Yine bu iki göçmen kurumu "20 Eylül 3. Küresel İklim Grevi"ne aktif katılım ve destek çağrısında bulunan kurumlardandı.

Eyleme DİDF, SKB, Young Struggle, ADHF ve ÖDP taraftarları da gösteride yer aldılar. Onlarca kurum, kuruluş, parti ve sendikadan taraftarlar eylemde yerinei alırken, MLPD, Rebell, InterBündnis kendi flamalarıyla gösteriye katılırken, SYKP, AGİF, SKB ve ADHF ile ortak kortej oluşturarak, Sendika Binası’nın bulunduğu alanda toplanıp, kısa yürüyüşten sonra eylem alanına birlikte girdiler.

Bir hafta sonra da 4 milyon meydandaydı
20-27 Eylül tarihleri arasında yapılan ve 20 Eylül'de milyonlarca kişinin katılım gösterdiği Küresel İklim Grevi’ne 27 Eylül'de de en az 4 milyon kişi katıldı. 20 Eylül’de düzenlenen Küresel İklim Grevi eylemlerine 150 kadar ülkede 6,6 milyon kişinin katıldığı duyurulmuştu.
Teilen
2019-10/01-Sayı-586
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN