Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bavyera Eyaleti Uyumdan Sorumlu Dairenin 10. Yılı kutlandı

Bavyera Hükümeti Uyumdan Sorumlu Milletvekili Gudrun Brendel-Fischer Davetiyle Dairenin kuruluşunun 10. Yılı Kelheim İlçe Kaymakamlığında düzenlenen törenle kutlandı.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Aşağı Bavyera Bölge İlçesi Kelheim Kaymakamlığında, Bavyera Eyalet Hükümeti Uyumdan Sorumlu Milletvekili 'Gudrun Brendel-Fischer' in daveti ve ilk Uyum Sorumlusu ve şimdi Kelheim Kaymakamı olan 'Martin Neumeyer' ev sahipliğinde kurumun 10. Yılı kutlandı.

2009 Yılında Bavyera Hükümetinin ilk Uyum Sorumlusu olarak atadığı (CSU) Milletvekili Neumeyer, bugün kaymakam olarak açılışını yaptığı 10. yıl doğum günü kutlamasındaki konuşmasında '' biz dinlerin, milletlerin değil- insanların uyumunu sağlıyoruz'' şeklinde konuşurken, Kelheim ilçe nüfusuna göre Almanya genelinde bölgesinde en yüksek oranda Türkiye kökenlinin yaşadığı vurgusu yaptı ve 57 sayfadan oluşan '' Toplumu Birlikte oluşturmak'' Başlıklı ilçenin' Uyum Programının'' sunumunu yaptı.

2018 Yılı Kasımında Uyum Sorumlusu olarak Hükümetin atadığı ve asıl mesleği öğretmenlik olan (CSU) Milletvekili Gudrun Brendel-Fischer, görevini Kendinden öncekilerin çalışmaları doğrultusunda bugünün uyum aktörleriyle devam ettirildiğini belirtti ve''bu dinamik süreçte karşılıklı anlayış ve verimli çalışmayla aramızda köprüler kurarak birlikte büyük hedefimiz uyumu Gerçekleştirelim'' şeklinde konuştu.

Kutlama törenine, Bavyera Parlamenterleri Petra Guttenberg, Petra Hşgl, Evla Gottsteın,(BAMF) Federal Göç ve Sığınma daire Başkanı Dr. Sommer, Kelheim Belediye Başkanı Horst Hartmann, Kelheim Türk İslam Cemaati Başkanı Uğur Lafçı, 'Youth Brıdge'( Gençlik Köprüsü ) Aktivitelerinden Ege Çelik ile Uyum Sorumlusu Daire görevlileriyle Kelheim İlçesi temsilcileri katıldılar ve büfe ikramı sırasında aralarında tanışma ve sohbet imkanı buldular.
Teilen
2019-09/01-Sayı-585
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN