Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ünlülerin rüyalarını gerçeğe çeviren adam

Otomobil modifiye işinde dünyada bir numara olan Orkan Şahin, Almanya’nın Köln kentinde klasik otomobilleri ederek, dünya çapında başarılara imza atıyor.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Otomobil tamircisi bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Orkan Şahin, henüz çocukken babasınnın yanına giderek otomobil tamiriyle ilgilenmeye başladı. Yaşıtları oyuncaklarla oynarken, o henüz altı yaşında motor silindir kafasını sökerek, herkesi hayrete düşürdü. İsmi ‘Otomobilin dahi çocuğu olarak anılmaya başlandı’. Ardından bu dalda meslek yapan Şahin, yine aynı dalda üniversite eğitimi alarak kendi atölyesini açtı. Antik otomobillere ilgi duyan Orkan Şahin, yaptığı klasik otomobil modifasyonu ile kısa sürede Almanya’nın Köln kentinde büyük bir üne sahip olurken, ismi tüm dünyada tanındı. Ardından VOX TV kendisine program teklifinde bulundu. Modifiye üzerine program yapmaya başladı ve programları izleyici rekorları kırmaya başladı.

Podolski’nin istediği aracı ABD’de buldu
Bu arada Alman futbol devi Lukas Podolski’de 1962 yapımı Mustang marka bir otomobil istediğini belirterek Orkan Şahin’e müracaat etti. Podolski’nin istediği aracı tüm dünyada aramaya başladığını belirten Orkan Şahin, ‘Bu otomobili Amerika’da buduk ve hemen oraya giderek aracın son haline baktık ve iyi durumda olduğunu gördük. Almanya’daki atölyeme getirerek çalışmalara başladık. Titiz bir işçiliğin sonunda otomobili Podolski’ye teslim edince yüzündeki mutluluk görmeye değerdi. Çok memnun oldu ve hemen aracı alarak turlar atmaya başladı. O günden sonra çok iyi dost olduk. Zaten kendisi Türkiye ve Türkeleri çok seven birisi. Bu çalışmlarımız Alman TV kanalı FOX televizyonundaki Auto Mobil isimli programımda yayınladık’ şeklinde konuştu. Bu arada dünyaca ünlü isimler de kendisine rüyalarını süsleyen otomobilleri restore etmesi için tekliflerde bulundu. Dünya Ağır-Sıklet boks şampiyonu Manuel Charr, ve isminin açıklanmasını istemeyen iş insanı, sanatçı, sporcu ve TV starları hayallerindeki antik otomobilleri Orkan Şahin’e restore ettirdi. Bu arada bir zamanların ünlü Dallas dizisinde kullanılan bir otomobili de restore ederek Hollywood’da ikamet eden dünyaca ünlü, Türkiye’de de faaliyetlerini sürdüren mağaza zincirlerinin sahibi Breninkmeyer’e teslim etti.

İki TV kanalında program
Otomobil modifasyon işinin yanı sıra şu an bir televizyon kanalına program yaptığını ve diğeriyle de görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Orkan Şahin, ‘Bu kanalların Almanya’daki DMAX’a otomobil modifasyonu üzerine farklı içerikli programlar yapıyorum. Netflix ile de yakında başlayacağız. Müşterimiz istediği aracı bize söylüyor dünya çapında arayıp bularak alımını yapıp, restore ederek, müşterimize teslim ediyoruz. Ya da kendileri aracı getiriyor biz modife işlemini gerçekleştirerek araç ilk trafiğe çıktığı günkü gibi duruma getirerek teslim ediyoruz. Şimdi de restore ettiğim otomobilleri Amerika’da satmayı tasarlıyoruz’ şeklinde konuştu.

Ülkemize bu işi götüreceğiz
Ayrıca Türkiye’de büyük bir yatırım planladıklarını belirten Gentlemen’s Motor Clup şirketinin patronu Orkan Şahin, ‘Bin metrekare alana dev bir tesis kurarak, bu işi ülkemize götürmeyi planlıyoruz. Dünya çapında edinmiş olduğum bilgi, tecrübe ve müşterilerimi ülkemize götürerek bu dalda gelişmesini sağlamak istiyorum. Ülkemizde bu dalda profesyonel eleman yetiştirerek, ekonomisine kadkıda bulunmayı planlıyorum. Ayrıca sadece ünlüler için otomobil yapmıyorum, klasik otomobil tutkusu olan herkes için istediği aracı dünya çapında araştırıyorum. Alımını yaparak, getirip restorasyonunu yapıp teslim ediyorum’ şeklinde konuştu. Gentlemen’s Motor Clup şirketinin basın danışmanı Vedat Alyaz, araçları bir cerrah titizliği ile çalıştıklarını belirterek, ‘Orkan Şahin bu alanda dünyada bir numara olma yolunda ilerliyor. Otomobilin Pikasso’su olarak anılıyor modifasyon dalında. Kendisine ulaşmak isteyenler tüm sosyal medya hesaplarından ‘Orkan Sahin veya Gentlemen’s Motor Clup’ olarak arama yaparak iletişime girebilirler. Şu an Türkiye’de otomobil restorasyonu yapacağımız bir yer açabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca yapmış olduğumuz televizyon programlarını Türkiye’de yayınlamak isteyen televizyon kanallar olursa kendileriyle görüşmeye de hazırız’ dedi.
Teilen
2019-09/01-Sayı-585
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN