Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Rapor: Temmuz ayında 31 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun hazırladığı raporda...

 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından hazırlanan rapora göre, Türkiye’de geçen temmuz ayı içinde 31 kadın öldürüldü. Platformun raporuna göre, bu cinayetlerden beşi şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçerken, 16 kadının ise neden öldürüldüğü tespit edilemedi.

İki kadının boşanmak istediği, dördünün ayrılmak istediği ve dört kadının daha kendi hayatlarına ilişkin karar almak isterken öldürüldüğü kaydedildi.

Raporda, “Kadınların kim tarafından, neden öldürüldüğü tespit edilmedikçe; adil yargılama yapılmayıp şüpheli, sanık ve katiller caydırıcı cezalar almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça şiddet boyut değiştirerek sürmeye devam ediyor” denildi.

Temmuz ayında en fazla kadın cinayetinin İstanbul’da işlendiği belirtildi. Rapora göre, beş kadın İstanbul’da, üç kadın Adana’da, iki kadın Mersin’de, iki kadın Konya’da, iki kadın Bursa’da erkekler tarafından öldürüldü.

Yedi kadın sokak ortasında öldürüldü
Öldürülen 31 kadının 7’sinin kimin tarafından öldürüldüğü tespit edilemezken, 11’i evli olduğu erkek, biri eskiden evli olduğu erkek, biri arkadaşının evli olduğu erkek, biri abisi, biri babası, biri damadı, biri torunu, biri tanıdığı ve altısının da birlikte olduğu erkek tarafından öldürüldüğü kaydedildi.

16 kadının evde, yedisinin ise sokak ortasında cinayete kurban gittiği belirtilen raporda, “Birbirinden farklı bölgelerde ve illerde kadınlar öldürülüyor ve kadınlar öldürülmediği şehirler istiyor” denildi.

Çocuk istismarları devam ediyor
Platformun raporunda Türkiye’de cinsel şiddet ve çocuk istismarlarının da sürdüğüne dikkat çekildi. Temmuz ayında dünyada kadınlarla ilgili yaşanan gelişmelere de yer veren raporda, bir seyahat blogu yazan Asher ve Lyric Fergusson’un hazırladığı ve kadınların tek başına seyahat etmesinin güvenli olmadığı 20 ülkenin sıralandığı listede Türkiye’nin 13. olduğu bilgisine de yer verildi.

(dw)
Teilen
2019-09/01-Sayı-585
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN