Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İsmet Harbi Tanzanya'ya gitti

Türkiye Diyanet Vakfı Vekaletle Kurban Kesimi Programı kapsamında DİTİB Württemberg Eyalet birliği başkanı...

Merhaba (Tanzanya) 
Resim galerisi için tıklayın
TDV Üzerinden bu yıl yarım milyona yakın kurbanın 4 bini Tanzanyada 21 bölgede 28000 hisseyle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Yoksulluğun, fakirliğin sürekli artmakta olduğu ve insanların çok müşkül durumda olduğu tanzanya'da Türkler ülkeye gelince Bayram olduğu farkedilmekte.

Tanzanya'nın Arusha kentine giden Eyalet birliği başkanı İsmet harbi Arusha müftüsü ile görüşerek Türk halkının, din kardeşlerinin Almanya müslümanlarının selamlarını iletti ve Arusha Müftüsü Şeyh Şaban Türk halkına şükranlarını dile getirerek "Sizler buraya geldiğiniz zaman biz ancak bayramın geldiğini öğrenebiliyoruz ve Bayramı Birlikte yaşayabiliyoruz diyerek büyük bir teveccüh gösterdi ve kıtalar arası müşkül insanlara göstermiş olunan dayanışmadan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz temennisinde bulundu.

"Bulunmuş olduğu bölgede 100 kurbanın kendi organizasyonuna ait oldugunu dile getiren İsmet harbi kurban kesimine başlamadan önce yüreğinde Umut dolu yüzlerce insan kesim noktasına gelip alacak olduğu kurbanların ön hazırlığını yapmaya başlamıştı bile.

Yılda bir eve sadece üç beş defa et girdiğini dile getiren İsmet Harbi, zor şartlarda insanların hayatlarını idame ettirmekte olduklarını söyledi ve bir işçinin ancak 2 gün çalışarak evine 1 kilo et alabildigine dikkat cekti.

Sadece Württemberg Eyaletinde bu yıl 11 bine yakın kurban bağışlandığını söyleyen Başkan İsmet Harbi, bu sayının bir dahaki sene mutlak surette daha fazla artması gerektiğini belirtti ve oradaki insanların temel gıda malzemeleri su ve yiyecek başta olmak üzere, yaşama mücadelesi verdiklerini söyledi. Harbi, tüm bağışların tek tek isimleri okunup teyit edilerek yerlerine gönül rahatlığıyla ulaştırılmasından dolayı bağış sahipleri adına duyduğu memnuniyetini dile getirdi ve "Kurban kampanyası organizasyonda çok büyük gayret sarf eden başta Stuttgart Hizmetleri Ataşesi Sayın Musa Uzun Hocamız dernek başkanlarımız ve din görevlilerimiz ve tüm gönül vermiş cemaatimize teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.
Teilen
2019-09/01-Sayı-585
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN