Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

AvEG-Kon: Dünyamızın geleceği için 20 Eylül’de sokaklara!

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) da "20 Eylül’de Fridays for Future (FfF)’li gençler...

Merhaba Haber Merkezi 
Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) tarafından yapılan açıklama şöyle:

Dünyamızın geleceği için 20 Eylül’de sokaklara!
Aylardır liseli öğrencilerin öncülüğünde gençler iklim krizine karşı her Cuma günü dersleri boykot ediyor. Kapitalistlerin ve tekellerinin dünyamızın geleceğini kâr uğruna talan etmelerine karşı, gençler doğanın ve çevremizin savunuculuğunu üstlenmiş bulunuyorlar.

Küresel ısınmanın geriye dönüşümsüz bir biçimde artması, dünyamızın yaşanılabilir bir gezegen olmaktan çıkması, belirsiz bir gelecekte içine düşebileceğimiz kötümser bir senaryo değil, bugün yaşanan bir realitedir. Küresel ısınma değerleri, milyonlarca yıllık buzların erimesi, büyük kentleri harabeye çeviren fırtınalar, kentlerde hava kirliliğinin artışı ve yarattığı hastalıklar, dünyayı ve üzerindeki canlıları tehdit eden somut verilerdir.

Emperyalist küreselleşme düzeni, insan ile doğa arasındaki ilişkiyi geri dönüşümsüz bir biçimde açmaktadır. Yüzbinlerce ağacı kestiren, ormanları yaktıran ve yangınları söndürmeyen, yerüstü ve yeraltı zenginliklerini “sonsuzmuş” gibi yağmalayan ve tüketen, küresel ısınmayı durduracak adımları önleyen kapitalizmin ta kendisidir.

Amazon yangınlarını seyreden, dünyanın en fazla oksijen üreten bölgelerinden Kaz Dağları’nı yağmalayan, Hasankeyf ve Dersim’i barajlara boğan, Karadeniz’in dağlarını, yaylalarını tekellerin yağmasına açan, Rojava’nın tarlalarını yakan, Almanya’nın Hambacher Forst Ormanını enerji tekellerinin sömürüsüne açmak için on binlerce ağaç kestiren, Fransa’da Notre-Dames-Des-Landes’ı kesip tekellerin hizmetine sunan, kendilerinin bir araya gelip imzaladıkları göstermelik “Paris Antlaşması”na dahi uymayan, doğa ve emek düşmanı emperyalist-kapitalist sistemin kendisi, onun tekelleri ve devletleridir.

İşçi sınıfının sömürüsü üzerinden kendini var eden kapitalizm, doğayı tahrip ederek yaşam alanlarını yok etmektedir. Bundan dolayı doğanın yok edilmesine karşı yürütülen mücadele ile emeğin sömürülmesine karşı yürütülen mücadele bir arada buluşmak ve kapitalist sistemi hedeflemek zorundadır.

20 Eylül’de Fridays for Future (FfF)’li gençler göçmen ve yerli işçilere, kadınlara genel grev yaparak eyleme katılma çağrısı yapıyorlar. Gençlerin omuzlarında yükselen bu büyük tarihsel göreve ortak olalım. Geleceğimizin bir avuç zengin tarafından heba edilmesine izin vermeyelim. 20 Eylül’de her yerde alanlara çıkarak, gençlerle omuz omuza olalım. Yaşanılabilecek bir dünya ve özgür bir gelecek için mücadeleyi büyütelim.

AvEG-Kon
Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu
Teilen
2019-09/01-Sayı-585
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN