Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart DİDF’ten sokak şenliği

Stuttgart DİDF tarafında gelenekselleşen Dayanışma Festivalinin üçüncüsü 13 Temmuz cumartesi günü Marktplatz’da gerçekleştirildi. “Bad Cannstatt Renklidir – Birlikte Irkçılığa Hayır Festivali” çok renkli, çok kültürlü geçti.

İsmaikl DOĞRUER / Yaşar TAN (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın

Her yıl Stuttgart DİDF tarafından organize edilen ''Bad Cannstadt Renklidir -Birlikte Irkçılığa Hayır'' Kültür Festivali bu yılda Bad Cannstadt Markplatz meydanında gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşların katıldığı etkinlik gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Festivalde çocuklar için de özel program hazırlandı. Peperoni çocuk atölyesinden resim atölyesine çocuklar sürekli yeteneklerini sergilediler.

Sol Parti ve VVN temsilcilerinin de konuşmalar yaptığı festivale 300’den fazla kişi katıldı. Neugereut Jugendhaus Hiphop, Pontus halk dansları ekibi, Alman müzik grubu Elf ve Cemil Qocgiri’nin sahne aldığı program geç saatlere kadar devam etti.
GÖRÜŞLER:

Gürhan AĞ ( Waiblingen Bosch İşyeri İşçi Temsilciliği Başkanı): Üçüncüsü yapılan Dayanışma festivaline bu sene ilk defa katılabildik. Farklı ulus ve kültürlerden bir çok insanın bir arada olması, zengin program, büyük emekle ortaya çıkardığınız bu çalışmanın ürünü.

Şüphesiz bir arada yaşayan farklı kültürlerden ve uluslardan insanların bir araya gelmesi, kültürlerini tanıması, bunun zenginliğini görmesi, yakınlaşması ve birbirini anlamasına yardımcı olacak ve daha güzel yarınlar için birlikte mücadele etmelerine katkı sunacaktır. Bize böyle güzel bir gün geçirme imkanı tanıyan Dostluk ve Dayanışma Derneği emektarlarına teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim Die ELF: Birlikteliğin, dayanışmanın ve kültürler zenginliği bizlere yaşattınız. Atmosfer ve program çok güzel. İyi ki böylesi bir etkinliğin programına bizleri de almışsınız. Irkçılığa karşı hep birlik olmaya devam edeceğiz.

Ali Parlak (Jugend Haus Neugereut): Benim ikinci katılışım ve bu festival geçtiğimiz yılın festivalinde daha zengin daha düzenli geçti. Dayanışma ve birlikte hareket etmenin altı çizildi. Bizim dans grubunda gençler de çok beğendiler. Diğer kurum ve kuruluşların böylesi güzel bir etkinliğe sahip çıkma hepimizin özlemidir.

Abidin Özcan (Dost-Der Başkanı): Fabrikada birlikte çalışan işçiler neden birlikte kültürel etkinliklerde buluşmasınlar. Irkçılığa karşı mücadelede enternasyonal dayanışma önemli bir yer tutar. Binlerce bildiri dağıtıp işçi ve emekçileri festivalimize davet ettik. Kolektif emek sarf etmenin karşılığında aldığımızı düşünüyorum.
Teilen
2019-08/01-Sayı-584
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN