Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tutuklu gazeteciler için nöbet sürüyor

Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi her ayın ilk cuma günü, gazeteciler için meydana çıkmaya devam ediyor...

Merhaba (Ulm) 
Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi, her ayın ilk cuma günü tutuklu gazetecilere özgürlük mitingi düzenliyor. 5 Temmuz'daki etkinlikte de Ulm Münster Katedrali önünde tutuklu gazeteciler için bir araya gelen insiyatif adına sözcülerden Angelika Lanninger konuştu. “İnisiyatif olarak, tüm gazetecilerin dünyanın neresinde olursa onların özgür bireyler ve gazeteci olarak özgür olmalarını sağlamak için mücadele edeceğiz” diyen sözcü, her ay düzenli olarak yapılacak miting buluşmalarına katılmaya çağırdı.

Her ay Türkiye’deki gazetecileri yanı sıra, dünyanın diğer ülkelerinden gazeteciler de unutulmuyor. Daha önceki buluşmalarda Mısır, Etopya, Avusturya ve İran gibi ülkelerdeki tutuklu olan gazetecilerin durumu ile ilgili açıklamalar yapılırken, bu kez de yine Türkiyeli ve ABD’deki gazetecilerin durumu ağırlıklı olarak işlendi. Lanninger Türkiye’yi anlatırken, başka bir konuşmacı da ABD’deki gazetecilerin durumunu anlattı.

Yapılan konuşmada da, dayanışmanın önemi vurgulandı. Geçtiğimiz günlerde duruşması olan Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi’nden Cem Toprak’ın durumu detaylı aktarılırken, Julian Paul Assange ve diğer isimler üzerinde de detaylı bilgilendirmede bulunuldu. Wikileaks editörü Assange üzerindeki baskının kaldırılması ve serbest bırakılması istendi.Lanninger, Türkiye’deki son seçimleri de anlatırken, gazetecilere yönelik baskının sürdüğü belirterek “Baskıcı rejim ağır dabe aldı” dedi. Sözcü, ETHA üzerindeki baskıyı da kınayarak “Malzemelerine el konulan ETHA emekçileriyle dayanışmamız sürecek” dedi.

Bu inisiyatif, 2 yıl önce o dönem Türkiye’de tutuklu bulunan gazeteci Meşale Tolu için oluşturulmuş ve büyük bir dayanışma örneği sergilenerek. 45 hafta aynı meydanda nöbet tutulmuştu. Çok sayıda yerli kurumun yanı sıra, AGİF, ATİF, ADHF, DKTM, SYKP gibi göçmen kurumlarının da sık olarak destek verdiği etkinlikler, 6 Eylül 2019 Cuma gününden devam edecek.
Teilen
2019-08/01-Sayı-584
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN