Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Venezuela Başkonsolosu ile pazar muhabbeti

"Oligarşinin artıkları her türlü provokasyona başvuruyor" diyen Başkosolos...

Hüseyin ŞENOL (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
"Venezuela'da Neler Oluyor?" başlıklı söyleşiye konuşmacı olarak ülkenin Frankfurt Baskonsolosu Jimmy Chediak katıldı. IG Bau (İnşaat, Tarım ve Çevre Sendikası - Industriegewerkschaft Bauen-Agrar-Umwelt) Ulm Şubesi tarafından düzenlenen ve Alman Sendikalar Birliği (DGB) binasının büyük salonunda gerçekleştirilen etkinliğe katılım büyüktü. Beklenenden çok daha fazla katılımın olduğu toplantı, pazar günü olmasına rağmen, ilgiden dolayı gelen sorular nedeniyle oldukça da uzun sürdü.

Toplantının modaratörlüğünü ve tercümanlığını sendikanın sekreteri Estaban Neira yaptı.

Sinevizyon gösterisiyle başlayan toplantıda Başkonsolos Jimmy Chediak, Venezuella'nın geçmişi ve geleceği üzerine uzun uzun bilgilendirmede bulundu. "Hugo Chávez'in demokratik halk iktidarını yıkamayacaklar" diyen Chediak, Chaves'in ölümünden sonra da iktidarı yıkmak için her türlü yolu deneyen oligarşinin, amerikan empeyalizmiyle işbirliğiiçinde olduğunu belirtti. "Halkın desteğiyle iktidarda bulunan Nicolás Maduro'nun da yıkılması için, oligarşinin artıkları her türlü provokasyona başvuruyor" diyen Başkosolos "Sokak gösterilerinin yanısıra, darbeler de ABD emperyalizmi tarafından örgütleniyor." dedi. Chediak, bu mücadeleden de Venezuella halkının başarıyla çıkacağını savundu.

Söz alan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) temsilcisinin sorusu da salonda dikkat çekti. "SYKP'liler olarak emperyalizme karşı Venezuela halkının yanındayız, ama Maduro'nun insan haklarını hiçe sayan Türkiye'de iktidarda bulunan yönetime sunduğu destek, biz Türkiyeli sosyalistleri üzüyor" şeklindeki soruya, diplomatik bir dille, "Diplomatik ilişkiler çerçevesinde" dedikten sonra, sözüne muhalefetin demokrasi mücadelesini de desteklediklerini ekledi.
Teilen
2019-08/01-Sayı-584
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN