Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'da 100 yerde mültecilerle dayanışma eylemi

Mültecilere yardım kuruluşlarından biri olan Seebrücke tarafından yapılan çağrıyla...

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Sığınmacılara yardım kuruluşlarından biri olan Seebrücke (Deniz Köprüsü) tarafından yapılan çağrıyla, Almanya'da 100'ün üzerinde şehir ve kasaba'da dayanışma eylemleri gerçekleştirildi. Göçmenleri denizde ölümden kurtarma amaçlı faaliyet yürüten #seebrücke tarafından yapılan çağrı üzerine, tüm Almanya'da 100'ün üzerinde yerde miting, yürüyüş ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Seebücke tarafından "İnsanlık için acil durum ilan ediyoruz – 06.07'de meydanlardayız" mottosuyla Almanya genelinde yapılan çağrıya on binler katıldı. Tüm etkinliklerde, geçtiğimiz günlerde İtalya'da tutuklanan ve dünyanın her yerinden gelen tepkiler üzerine, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan yardım gemisi "Sea-Watch 3"ün kaptanı Carola Rackete ile ilgili döviz ve pankartlar en önde yer aldı.

"Carola değil, Salvini ırkçı ve suçludur"
Güney Almanya'da Ulm şehrindeki eylemde de dayanışma mesajları verildi. Göçmen kurumlardan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)'nin de katıldığı eylem, şehir merkezinde gerçekleştirildi. Ulm'da Seebrücke ve Af Örgütü tarafından gerçekleştirilen eyleme, çok sayıda kurum da destek verdi. Yapılan konuşmalarda "İnsanalrı kurtarmak suç sayılamaz" denerek, hiç bir baskıya boyun eğilmeyeceği ve dayanışmanın sürüdürüleceğinin altı çizildi.

SYKP tarafından açılan ve üzerinde "Teşekkürler Carala", "Kaptan Carola Rackete değil, İtalya İçişleri bakanı Salvini suçlu ve ırkçıdır" gibi Türkçe ve Almanca sloganların yazılı olduğu dövizler dikkat çekti.

"İnsanlık için acil durum ilan ediyoruz"
Seebrücke tarafından "6 Temmuz Almanya çapında dayanışma Eylemleri" için şu şekilde bir çağrı yapılmıştı:

İNSANLIK İÇİN ACİL DURUM İLAN EDİYORUZ!

Ve İnsan olduğumuzu hatırlatmak için 6 TEMMUZ ‘DA MÜLTECİ HAKLARI VE #FREECAROLA İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLECEĞİZ!

„Sea-Watch 3′ kaptanı Carola Rackete, Akdeniz’den kurtardığı 53 mülteciyi karaya çıkarmak için iki hafta bekletildi. İznin bir türlü gelmemesi ve gemideki durumun gittikçe kritikleşmesi, Carola Rackete'yi harekete geçirdi ve „izinsiz“ olarak İtalya’nın Lampedusa limanına yanaşmasına neden oldu. Carola Rackete tam anlamıyla yapılması gereken şeylerı yaptı: can kurtardı, duruş gösterdi ve insan haklarını savundu. Bizim de bunları yapıp, bu değerler için harakete geçmemiz gerekiyor. Sırf bu yüzden 06.07 2019 tarihinde, tüm Almanya'da mülteci hakları ve „freecarola için bir yürüyüş düzenleyeceğiz.

Her 6 kişiden biri Akdeniz sularında kaçış girişimi sırasında boğuluyor. Aynı zamanda cankurtaranlar hayat kurtardıkları için cezalandırılıyor: İtalyan yetkililer karaya varır varmaz, aynı günün gecesi kaptan Carola Rackete’yi tutukladı ve “Sea-Watch 3”e el kodu.

Diyoruz ki: İnsanlık saldırıya uğradı, harekete geçme zamanı geldi! İnsanlık için acil durum ilan ediyoruz !
Teilen
2019-08/01-Sayı-584
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN