Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 588 - 05.12. - 24.12.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Erdmannhausen’da yıl sonu ve hatim merasimi

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Erdmannhausen DİTİB Camii’nde 2018-2019 Yılı eğitim-öğretim yıl sonu etkinliği ve hatim merasimi coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Kur'an kurslarının sona ermesi münasebetiyle Erdmannhausen Halle’de düzenlenen yıl sonu kapanış ve hatim programında, başarılı öğrencilere belge ve çeşitli hediyeler verildi. Merasime öğrenci velileri, yakınları ile çok sayıda cami cemaati katıldı.

Kurs öğrencilerinden Eren Durdağı ile Aleyna Sever’in sunumu ve Mücahit Kerem Coşkun’un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle merasimin açılışı yapıldı.

Din görevlileri Veli Boyun, Emine Boyun ile fahri görevlilerin organizesinde 60 öğrenci için düzenlenen yıl sonu kapanış programı ve hatim merasimi, öğrencilerin görkemli bir şekilde sahneye yürüyüşü, akabinde sırasıyla sure okumalarıyla başladı. Ardından ilahiler ve salat-ü selamlar eşliğinde Kur'an-ı Kerimi hatim eden 17 öğrenci hocaları tarafından taçlandırıldı.

Merasim, öğrencilerin okuduğu şiir ve ilahilerin ardında skeç ve piyes gösterileriyle renklendi. Hatim yapan öğrencilere dernek yönetimi ve veliler birliği tarafından çeşitli ödüller verildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan dernek başkanı Ali Kablan, eğitim ve öğretim yılı içeresinde büyük özveride bulunarak görev yapan tüm görevlilere ve destek sunan velilere teşekkür etti.

Kur'an-ı Kerim‘i okumak, anlamak ve emir, tavsiyelerini hayata yansıtabilmenin önemine vurgu yapan din görevlisi Veli Boyun, anne ve babalar olarak, ebeveynler olarak çocuklara sahip çıkıp Kur'an-ı Kerim‘i okuma konusunda takipçileri olmaları gerektiğini ifade etti.

Yaklaşık 400 kişinin katılımıyla gerçekleşen ve üç saat boyunca ilgiyle izlenen merasim, hatim duasının okunmasıyla sona erdi.
Teilen
2019-08/01-Sayı-584
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN