Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 589 - 24.12. - 30.01.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2019/20
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

'Paintball'un olimpik branş olması için çalışma yürütülüyor

Avrupa Paintball Birliğince, her geçen gün çok sayıda kitleye ulaşarak gelişen "paintball"un olimpik spor branşları arasında yer alması için çalışma yürütülüyor.

AA (Erzurum) 
Türkiye'de, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu çatısı altında faaliyet yürüten paintball, macera, heyecan, korku gibi faktörleri bir araya getirmesiyle son yıllarda en çok yapılan spor branşları arasında yer almaya başladı.

Temelde iki takımın, ellerindeki boya tabancalarıyla birbirlerine isabet ettirmeye çalıştığı paintball, herkesin kendini ve takım ruhunu keşfettiği eğlenceli oyun olarak dikkati çekiyor. Ülkede her geçen gün çok sayıda kitleye ulaşarak gelişen bu sporun olimpik spor branşları arasında yer alması için çalışma yürütülüyor.

"Dünya klasmanlarında çok iyi derecelerimiz var"
Avrupa Paintball Birliği İkinci Başkanı Kerem Barkul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "paintball"un sahalarının 40 metreye 50 metre ölçülere sahip olduğunu söyledi.

Oyunun saha içerisindeki 44 ile 50 arasında değişen siper eşliğinde oynandığını ifade eden Barkul, "Paintball, 5'e 5 oyuncu ve takımların koçları eşliğinde oynanıyor. Dünya klasmanları içerisinde baktığımızda çok iyi derecelerimiz var. Üç ayrı takımımız İstanbul, Ankara ve İzmir takımlarımız birçok kez Avrupa şampiyonu olmayı başardı." diye konuştu.

Barkul, Paintball Milli Takımı'nın 2015'te Malezya'daki dünya şampiyonasında üçüncü olduğunu anımsattı.

"Olimpik branş olması için kriterlerin çoğu tamamlandı"
Milli takım kampının Erzurum'da tamamlandığı ve çalışmaların hızla sürdüğünü aktaran Barkul, şunları kaydetti:

"İllerimizdeki takımlar çok iyi müsabakalar çıkartıyor. Düzenlenen müsabakalarda, ileride bu işin başlangıcı olan 18-16 yaş aralığında birçok arkadaşımız mücadele ediyor ve bunlar geleceğin sporcularıdır. Avrupa Paintball Birliği, 'paintball'un olimpik branş olması için gerekli çalışmaları yürütüyor. Ben bunun çok çabuk olacağını düşünüyorum. Kriterlerin çoğu tamamlandı." "Paintball"un olimpik spor branşları arasında gösterilmesinin ardından Türkiye'de yapacakları çalışmaları anlatan Barkul, "Paintball'un olimpik süreci tamamlandıktan sonra ana jenerasyonumuz olan 16-18 yaş grubunun 24-25 yaşlara ulaştığı zaman Türkiye'nin bu branşta olimpiyat madalyası çıkartma şansı çok çok yüksek. Bunu umut ediyoruz ve bunun için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.
Teilen
2019-08/01-Sayı-584
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN