Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tarka-Cup 2. Yaz Futbol Turnuvası

Ludwigsburg’da, ziyaretçiler 2 gün güzel bir futbol etkinliği yaşadı

Merhaba (Ludwigsburg) 
Resim galerisi için tıklayın
2001 yılından beri Stuttgart bölgesinde düzenlenen ve herkes tarafından benimsenen, katılılan, marka haline gelmiş olan uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı, TARKACUP 2.yaz futbol turnuvasını başarılı bir şekilde organize etti.

Bu yıl 55. Kuruluş yılını kutlayan TKSZ Ludwigsburg TürkSpor kulübü işbirliğiyle 22 ve 23 Haziran 2019 tarihlerinde Ludwigsburg, Stadyumunda toplam 48 futbol takımlarının katılımlarıyla düzenledi.

48 yerden futbol takımları katıldı
2 gün boyunca bu futbol etkinliğine toplam 48 takım katılarak, aralarında sığınmacılar takımları, Afrika takımları, Alman, Arnavut, Bosnalı, Arap, Türk takımlarından oluşan U30 altı ve Ü30 üstü takımlarıyla Spor dernekleri ve şirket takımları gelerek katıldılar.

Güzel bir hava ve yoğun ilgi vardı
Tarkacup 2.yaz futbol turnuvasına çevredeki başka kermes, yayla, yaz şenlikleri nedeniyle iki gün boyunca spor etkinliğine beklenen ziyaretçi sayısı maalesef fazla görünmedi. Etkinlik boyunca hem Tarkacup ekibinden, hemde Türkspor ekibinden 20 kişi gönüllü görev alarak organizasyonun sağlıklı ve mükemmel bir şekilde tamamlanması için görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler.

U30 Gençler turnuvasının şampiyonu TVP Ludwigsburg ekibi oldu.

Toplam 24 takımın katıldığı U30 Gençler turnuvasında finalde Saray Mehmetpaşam ekibini 1- 0 yenen ve TVP LB takımı olurken kupası Organizatör Sami Tombul elinden alırken, 2.kupasını ise TKSZ LB başkanı Nazim Sarlı verdi. 3. İse DİTİB Markgröningen olurken, kupasını TKZ Kornwestheim başkanı Mustafa Temel 4.ise Kingdom Revelation ekibine kupasını organizasyondan Yavuz Tığlı verdi.

En iyi oyuncu şampiyon takımdan Ediz Uçkan seçilirken kupasını org. Yönetici Veysel Öztürk veririken, en iyi kaleci ise Mehmetpaşam ekibinden Arif Akgün seçildi ve kupasını Tacettin Demir elinden aldı. Turnuvanın en centilmen ekibi ise Türkspor Ebersbach takımı seçildi ve kupasını Bayburt derneği başkanı Yasin Ayışık`tan aldılar.

Ü30 yaş üstü turnuva şampiyonu TKSZ Ludwigsburg takımı oldu.

24 takımın katıldığı çok güzel bir havada ve çekişmeli geçen Pazar günki Ü30 turnuvasında finalde rakibi Traum Juwelier Stuttgart takımını 2-0 ile geçen ev sahibi ekip TKSZ LB takımı şampiyon oldu. Kupasını organizatör Sami Tombul ellerinden aldılar. 2.olan takıma kupasını Engelsizsiniz derneği başkanı Filiz Eroğlu taktim etti. Turnuvada Forschun UT takımı 3. olurken, Eglosheimer Kicker ekibi ise 4.kupasını kazandı.

En centilmen takım seçilen Rize Derneği Stuttgarta kupasını işkadını Özden Öz verdi. Turnuvanın en iyi kalecesi Forschun UT den Mustafa seçilirken, en iyi oyuncu ise Traum Juwelierden Serdar Keleş seçildi.

TARKACUP yine Sosyal sorumluluk görevini yerine getirdi
Bayburt derneğinin tekerlekli kampanyasına yine destek verildi. İşadamlarının ve dernek başkanlarının penaltı atışlarından elde edilen 700€ gelirle bu kampanya desteklendi.

2 gün boyunca sporcular ve ziyaretçiler TKSZ Ludwigsburg kadın kollarının sunduğu lezzetli mutfakla hem yemeğe, güzel çekişmeli ve centilmence karşılaşmalarla hemde futbola doydular.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN