Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Fırat Arslan ve Erkan Teper rakiplerini nakavt ettiler

Almanya’nın Wangen kentinde ringe çıkan iki boksörümüz de rakiplerine aynı kaderi yaşatarak nakavt ettiler...

Merhaba (Wangen) 
Resim galerisi için tıklayın
Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Almanya’nın Wangen kentinde çıktığı maçta rakibini ikinci rauntta vurduğu bir sol kroşe ile yere serdi. Erkan Teper, üçüncü rauntta havlu attırarak maçı kazandı. İlk rauntta rakibi Arjantin’li Cesar David Crenz’i tartmakla geçirip, analiz eden Fırat Arslan, ikinci rauntta doğru reçeteyi uygulayarak, vurduğu bir sol kroşe ile yere yıktı. Ayağa kalkmakta zorlanan rakibin uzun bir süre ringde yatması hakemi endişelendirdi. Ardından kalkan Arjantinli sporcu hakeme itiraz edince hakem ise, ‘Senin sağlığını tehlikeye atamam. Şu an için durumun stabil değil ve daha fazla darbe alman tehlikeli olabilir’ dedi. Fırat Arslan, Karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, ‘Daha uzun bir mücadele yapmak isterdim ancak olmadı maalesef. Kendisi çok iyi bir boksör ve onun sağlığı açısından bu sonuç en doğrusu oldu’ dedi.

Erkan Teper: Rakibini sol direk ile bayılttı
Aynı gece ringe çıkan Avrupa Ağır sıklet şampiyonumuz Erkan Teper’de muhteşem bir maç çıkardı. Karşılaşmanın ilk raundunda rakibinden tehlikeli bir sağ kroşe yiyen sporcumuz bir süre sendeledi ancak sonra daha hırslı ve güçlü bir dönüş yaparak, maçın üçüncü raundunda rakibinin karnına vurduğu bir sol direk ile yere yatırdı. Nefes almakta güçlük çeken sporcunun antrenörü de havlu atarak sporcusunun hayatını kurtardı. Yerden kalkan rakip fazla itiraz etmeden, bu tehlikeli yumruğa benzer yumruklardan daha fazla yememek için büyük bir soğukkanlılıkla sonucu kabullendi. Salonu tıklım tıklım dolduran Türk seyirciler bayraklarımızı sallayarak, yaptıkları tezahüratlarla boksörlerimize destek oldular.

Vedat Alyaz: Gelecekte büyük başarılara imza atacağız
Fırat Arslan ve Erkan Teper’in basın danışmanlığını yapan dövüş sporları yazarı Vedat Alyaz, her iki boksörümüzün de performanslarının muhteşem olduğunu belirterek, ’Fırat, kendisinden on santim daha uzun olan rakibine karşı doğru bir taktik kullanarak, yakın dövüşü seçti ve rakibine uzak dövüş fırsatı vermedi. Zaten formunun zirvesinde, antrenmanlarını hiç aksatmıyor ve hatta kendisinden istenenin fazlasını yapıyor. Beslenmesini de ekibimizdeki uzmanlarının gözetiminde yapıyor. Şu an dünyanın zirvesindeki isimlerle karşılaşmaya hazırız. Erkan Teper ise bir buçuk yıldır ringlerden uzak idi. Şu an formunu yeniden rayına oturtmuş durumda. 23 kilo vererek 106 kiloya indi. Hedefimiz ise 100 kiloya düşerek, kas yapıp bundan sonraki maçlara daha güçlü çıkmaktır’ şeklinde konuştu.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN