Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SUTHOT geleneksel pikniğini ve bayram kutlaması

Almanya’nın en tanınmış ve başarılı Türk Halk Oyunları Toplulukları‘ndan SUTHOT...

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart Max-Eyth-See’de yapılan piknik ve bayram kutlaması 11:00‘de başlayıp 22:00‘ye hava kararana kadar devam etti.

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu (SUTHOT)'un yönetici ve eğitmenleri Yeşim-Aykut Dalgıç çifti gelen konukları bayram şekeri ve kolonya ikram ederek karşıladı.

Topluluk mensuplarının yaptığı canlı müzikle doyasıya oynayıp eğlenen grup önceden hazırlanmış yiyecekleri ve orada mangalda kızartılan etleri yeyip, koz üstünde pişirilen çaylarını yudumlayarak pikniğin tadını da çıkardılar.

Ork çalarak Ahmet Etçi, kemençe çalarak Mehmet Aydın, zurna ve klarnet çalarak Zafer Pehlivan, davul ve darbuka çalarak Aykut Dalgıç, SUTHOT mensuplarının ve misafirlerinin doyasıya oynamalarına olanak sağladı.

Müzik aletleri eşliğinde söylenen türkü ve şarkılarlada coşan topluluk aynı zamanda kendi aralarında bayramlaşma ve uzun uzun sohbet etme olanağını da buldu.

Zafer Pehlivan'ın gitar çalarak söylemiş olduğu müzik parçaları da ilgiyle dinlendi.

Güneşli ve çok güzel bir hava olunca konuklar futbol da oynadılar ip te atladılar. Bu arada oyuncular günlük kıyafetleriyle halk oyunu gösterisi yapmayıda ihmal etmediler.

100'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen SUTHOT'un piknik ve bayram eğlencesine gelen oyuncu ve konukların çoğu „Almanya şartlarında Bayram kutlamasını adeta unutmuştuk. Burada bir çok kişiyle bir araya gelip hem çok güzel bir bayram kutlamasına katımış olduk hem de piknik yapıp çok eğlendik.“ dediler.

Çok geniş bir repertuvara sahip bulunan SUTHOT sosyal etkinlik olarak bu yıl 57 kişilik bir otobüsle Avusturya, İtalya, Slovenya ve Hırvatistan'a 4 günlük bir gezi gerçekleştirmişti.

Topluluk, Haziran ayının ortalarında yine otobüsle Bosna Hersek'e 4 günlük bir gezi gerçekleştiriyor. Topluluk yöneticileri bilgisayar yüksek mühendisleri ve halk bilimi araştırmacıları Yeşim ve Aykut Dalgıç „7 ile 65 arasında geniş bir yaş grubu aralığında oyuncularımız mevcut. Ülkemiz kültürünü öğrenmek isteyen, istekli olan, düzenli olarak çalışmalarımıza gelebilecek herkese kapımız açık. Ülkemizin her yöresini kapsayacak çok geniş bir repertuvarımız var. Gösterilere katılmak istemeyip sadece öğrenmek isteyenler için de ayrı bir grubumuz mevcut.“ diye açıklamalarda bulundular.

SUTHOT ve faaliyetleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler aykut_dalgic@yahoo.com adlı email adresine yazarak veya www.turkhalkoyunlari.de adlı internet sayfasına bakarak veya da 07024-969046, 0157-51990446 nolu telefonlara telefon ederek daha fazla bilgi edinebilirler.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN