Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

YTB gönül coğrafyası buluşmaları düzenledi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB), dünyanın dört bir yanında düzenlediği iftar programlarıyla on binlerce vatandaş ve soydaş Ramazan ruhunu birlik ve beraberlik içinde yaşadı.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşlar, soydaş ve akraba topluluklar, uluslararası öğrenciler ve Türkiye Mezunlarını düzenlediği iftar programlarıyla bir araya getirdi. YTB tarfından yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

Türk sahne sanatları, sema gösterileri, tiyatrolar ve birçok geleneksel oyunların yer aldığı iftar programlarında minikler için ise çeşitli etkinlikler sahnelendi. Avrupa, Balkanlar, Batı Trakya, Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve KKTC’nin farklı şehirlerinde düzenlenen iftar programlarında birlik ve beraberlik ruhu hep birlikte yaşandı.

Geleneksel oyunların yer aldığı etkinlikler düzenlendi
YTB tarafından Ramazan ayı içerisinde Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki bölgelerde etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda Makedonya, Kosova, Batı Trakya Hollanda, Fransa, Belçika, Norveç, İsveç ve Almanya’nın farklı şehirlerinde iftar sofraları kuruldu. Bunların yanında da Avrupa’nın birçok şehrinde YTB’nin programlarına katılan genç vatandaşlarla “Gençlik İftarları” etkinlikleri gerçekleştirildi. “Gönül Coğrafyaları Kültür Buluşmaları” kapsamında ise on binlerce soydaşımız iftar sofrasında buluştu. Gerçekleştirilen programlarda da iftar sonrası Türk sanat ve kültürünün tanıtıldığı, Hacivat-Karagöz oyununun ve çocuklara yönelik tiyatroların sergilendiği çeşitli faaliyetler yer aldı.

YTB tarafından Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları kapsamında yeni Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Fırat Kalkanı ile Zeytindalı Harekât bölgesinde iftar programları düzenlendi. Bu programlarda da bölge halkı ile yetim ve öksüz yavrular bir araya geldi.

Uluslararası öğrenciler ve mezunlar iftar sofrasında buluştu
YTB ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin Ankara’da öğrenim gören uluslararası öğrenciler için başlattığı “Gönül Coğrafyası İftarları” da Ramazan ayı boyunca onlarca ülkeye ev sahipliği yaptı. Program boyunca evlerinden binlerce kilometre uzaktaki uluslararası öğrenciler aynı sofrada buluştu. Memleketlerinden uzakta birlik ve beraberlik ruhu içinde Ramazan ayını geçirme imkânı bulan uluslararası öğrenciler, program sayesinde kendi ülkelerini tanıtma fırsatı da yakaladı. Programda her gün farklı ülkenin kültürüne yer verilirken, o ülkeye ait yöresel lezzetler de öğrencilere ikram edildi.

YTB’nin Türkiye Bursları kapsamında ülkemizde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkelerine dönen Türkiye Mezunları da yaşadıkları şehirlerde düzenlenen iftar programlarına katıldı. Somali, Kosova, Arnavutluk, Filistin, Türkiye ve Tataristan’da Türkiye Mezunları Derneklerinin düzenlediği programlarda mezunlar Ramazan ayını kardeşlik ruhu içinde geçirdi.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN