Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kelebek hastası çocuklara 19 bin 500 euro

Ufuk SAYIN (Kühbach / Aichach) 
Resim galerisi için tıklayın
Yaklaşık 5 aylık süre içinde hazırlanan yardım gecesinin Kelebek hastalığına duyarsız kalamayan VTE Aichach Okul Aile Birliği, Elegant Dekonun sahibi İsmail Yücel, Hanife Tekir, TSV Kühbach ve özellikle Augsburg'lu duyarlı gençlerin birlikte düzenlediği yardım gecesinde 19 bin 500 euro bağış toplandı. Im Sportpark Kühbach'da düzenlenen yardım gecesine yaklaşık 800 kişininin katılırken, geceye birçok dernek ve yöneticicleri ve üyeleri, birçok kurum, kuruluş ve firmada hem sponsor olarak hem de katılımları ile maddi ve manevi olarak destek verdi. Geceden elde edilen gelir Berlin'de bulunan Dermakids e.V. Derneğine ve İstanbul'da bulunan Hayaller Gerçek Olsa Derneği'ne eşit pay edilelerek bağışda bulunuldu. Etkinlikte (BATEYT) Bavyera Engellilere Yardım Derneği yapmış olduğu bin euroluk bağışı ile kampanyaya destek verdi.

Betül Dalyanoğlu ve Cihan Çil'in sunumunu yaptığı ve derli sanatçı Neşat Ertaş'ın da anıldığı gecenin programın da sahne alan Mustafa Aydıngüneş ve Sultan-i Yegah, Zeki Bekar, Tamer Bekmezci ve Alegro Müzik Okulu Keman & Çocuk Korosu, Die Drei Scheinheiligen, Cem Çelebi, Ali Çabuk Musik Zentrum, Ferhat Bekar, Yörük Ali ve Kızanları Zeybek Grubu , Kafkas Ekibi - Raden Ülkü Ocağı, Zeybek Ekibi Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı , Animasyon Ekibi Tuğrul, Animasyon Ekibi Unterhaltunshow S. Akgün, DJ Ufuk Sayın ve DJ Arif Tekin ve sahne ve program sorumlusu Mustafa Dalyanoğlu bu anlamlı gecede ücretsiz olarak sahne aldılar ve çalıştılar.

Hayaller Gerçek Olsa Derneği başkanı sanatçı Fulden Uras'ın da katıldığı gecede, kalebek hastalığını anlattı. Fuldan Uras 'Burada muhteşem bir yardım sever insan topluluğu var' derken duygu yüklü anlar yaşadı. Yapılan yardım gecesinde İsmail Yücel, Hanife Tegir Gediz, VTE Aichach, TSV Kühbach, gönüllü görev alan gençlere ve tüm misafirlere duyarlı oldukları için teşekkür etti. Berlin'de bulunan DermaKids e.V. derneğinin de katıldığı gecede dernek görevlileri, 'Türklerin ne kadar yardım sever olduklarını bir kez daha gördük' diyerek herkese teşekkür ettiler.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN