Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türkiye'nin sayısal bozkır haritası çıkarıldı

Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum İçin Tarım Uygulamaları Projesi kapsamında Türkiye'nin sayısal bozkır haritası çıkarıldı.

AA (Ankara) 
Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum İçin Tarım Uygulamaları Projesi kapsamında Türkiye'nin sayısal bozkır haritası çıkarıldı.

Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) ortak finanse ettiği, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Tarım ve Orman Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi işbirliğinde yürütülen "Bozkır Ekosistemlerinde İklim Değişikliğine Ekosistem Tabanlı Uyum İçin Tarım Uygulamaları Projesi" kapanış töreni Sheraton Otel Ankara’da yapıldı.

Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü, projede su, toprak, biyoçeşitlilik ile tarım ve ekosistemler arasında ilişkiyi güçlendirmek istediklerine vurgu yaparak, projeyle çiftçinin gelirini artırmayı ve tarımsal üretimi sürdürülebilir kılmayı hedeflediklerini ifade etti.

Özlü, iklim değişikliğinden en çok tarım sektörünün etkilendiğini belirterek, projenin amacının iklim değişikliğine karşı toplumun ve ekosistemin direncini artırmak olduğunu söyledi.

Hasan Özlü, "Yakın komşularımıza da projelerden edindiğimiz deneyimleri aktarmak durumundayız. Biz önümüzdeki yıllarda daha kurak topraklarda tarım yapmak zorunda olduğumuzun farkında olarak hareket etmek ve önlemler almak zorundayız." diye konuştu.

"Tarım elçileri olalım"
FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu, "Proje, bozkır sisteminde iklim değişikliğinin etkilerini ölçümlemek amacıyla yapıldı." dedi.

Koruyucu Tarım Derneğinin kurulmuş olmasının projenin takibi açısından çok önemli olduğunun altını çizen Gutu, "İklim açısından duyarlı tarım elçileri olalım ve dünyayı bu şekilde gelecek nesillere teslim edelim." ifadesini kullandı.

AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkan Yardımcısı Tibor Sztarickai ise projenin Türkiye için yeni bir yol gösterdiğine işaret etti, AB'den Türkiye'de iklim politikasına katkı veren projeler için bugüne kadar 20 milyon avrodan fazla destek verildiğini aktardı.

Proje kapsamında Türkiye'nin sayısal bozkır haritası çıkarıldı. Tören müzik dinletisiyle sona erdi.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN