Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Erdmanhausen Camii’nde hatim ve belge merasimi

DİTİB Erdmannhausen derneği yılsonu ve hatim programı.

Merhaba (Erdmannhausen) 
Resim galerisi için tıklayın
2018-2019 Yılı Eğitim- Öğretim yılı,Yılsonu ve Hatim programı Erdmannhausen Halle Auf Der Schray Salonunda yapıldı.

Din Görevlileri Veli Boyun ve Emine Boyun ve fahri görevliler sahneye davet edilerek, 60'a yakın öğrenci salona ilahi marş eşliğinde ve görkemli bir şekilde yürüyüşle sahnede yerlerini aldılar.

Program akışı ve sunumu, çğrencilerden Eren Durdağı ve Aleyna Sever tarafından yapıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı.

Açılış Kur'an-ı Kerimi öğrencilerden Mücahit Kerem Coşkun tarafından okundu.

Öğrenciler sırasıyla duâlarını ve sûrelerini okudular. Ardından ilahiler ve tekbir salat-ü selamlar eşliğinde Kur'an-ı Kerimi Hatim eden 17 Öğrenci, 10 Kız öğrenci ve 7 erkek öğrenci Hocaları tarafından taçlandırılmak üzere, tek tek isimleri okunarak sahneye çıktığında, öğrenciler ve veliler tarafından duygusal anların yaşandığı gözlendi.

Emine Boyun Hoca tarafından, erkek öğrencilere Hatim Hatırası madalayaları Din Görevlisi Veli Boyun hoca tarafından takdim edildi.

Dini ve millî konularla ilgili skeç, Mekkenin Fethi ile ilgili piyes ve "Üsküdara gider iken" adlı gösteriler katılımcılardan büyük alkış aldı.Yaklaşık 350 kişinin katılımıyla gerçekleşen program üç saat boyunca ilgiyle izlendi.

Dernek Başkanı Ali Kablan, Dernek Yönetimi adına Taner Meral,Veliler Birliği Başkanı Ahmet Kırdemir tüm katılımcılara selamlama ve teşekkür konuşması yaparak, Eğitim ve Öğretim yılı içeresinde büyük özveride bulunarak Görev yapan tüm hocalara şükran ve minnettar olduklarını ifade ettiler.

Hatim yapan Öğrencilere Dernek Yönetimi ve Veliler Birliği Başkanı tarafından çeşitli ödüller verildi. Din Görevlisi Veli Boyun, Hatim yapılarak dinimizin tamamlandığı algısının yanlış olduğu, bir müslümanın yılda en az iki Kur'an-ı Kerimi hatim etmesi gerektiğini dile getirdi.Asıl Kur'an-ı Kerimi okumak,anlamak ve emir,tavsiyelerini hayata yansıtabilmenin önemine vurgu yaparak, her müslüman dinini yaşayacak, ibadetini yapacak kadar Kur'an-ı Kerimden ezberinin olması farzı ayın olduğu noktasına vurgu yaptı. Biz hocaları olarak görevimizi yaptık. Artık anne ve babalar olarak, ebeveyinler olarak çocuklara sahip çıkıp, Kur'an-ı Kerimi okuma konusunda takipçileri olmaları gerektiğini ifade etti. "Çocuklar Kur'an-ı okumazsa unuturlar..Yüce Rabbimiz ile konuşmayı, sohbeti,muhabbetimi bırakırlar ise bu Yüce Rabbimizin gücüne gider.Allah kendisiyle ilişkiyi kesen kimseyi, Allah da unutur" şeklinde tavsiyede bulundu. Hatim duâsı yapılarak program sona erdi.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN