Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bavyera Eyaletinde en genç hayat kurtarıcısı 10 yaşındaki Kenan

Bavyera Başbakanı Markus Söder bugün Kraliyet Sarayında düzenlenen törende yılın en genç 'Hayat Kurtarıcısı'' madalyasını Nürnberg'li 10 yaşındaki Kenan Büyükhan' a verdi.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Bavyera Eyaletinde 1952 yılından beri düzenlenen '' Hayat Kurtarıcıları Madalya töreninin bu yılki yıldızı 10 yaşındaki Nürnberg'li Kenan Büyükhan oldu.

Münih tarihi sarayının görkemli salonu Antiqarium'da, kendi canları pahasına ölüm tehlikesindekileri kurtaran 43 kişiye '' Hayat Kurtarıcısı Madalyasını ' takdimde yaptığı konuşmada Bavyera Başbakanı Markus Söder özellikle 10 yaşındaki Kenan'ı gösterdiği cesaret ve örnek davranışından dolayı, şahsı, Eyalet Hükümeti ve Devleti olarak teşekkürle kutladı ve Madalyası ile Beratı takdim etti. Memleketleri Bayburt ve Ağrı olan ancak her ikisi de Bavyera’da dünyaya gelen Türkiye vatandaşı Baba Celil ve anne Tuğba Büyükhan 'ın 10 yaşında çite vatandaş Kenan dışında, Azra ( 6) Hira (2) adlı çocukları var. Duydukları gurur kadar tören heyecanı içinde olan Büyükhan çifti, Kenan’ın 26.Mart 2019 tarihinde otomobillerinin teknik bir arıza nedeniyle yanmaya başladığını ve arka koltukta oturan 2 yaşındaki kız kardeşi Hira'yı duman ve ateş içinden çıkararak yanmaktan kurtardığını söylediler.

Resmi Ödül Törenine katılarak 4. sınıf f öğrencisi Kenan'ın örnek davranışından dolayı duyduğu gururu ailesi ve Türk Toplumuyla paylaştığını söyleyen Münih Başkonsolosu Mehmet Günay ayrıca kendilerine teşekkür etti.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN