Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İsrail'in Filistinlilere yönelik ırkçılığı görsellere döküldü

İngiltere'de faaliyet gösteren bir Filistin sivil toplum kuruluşu olan EuroPal Forum, İsrail'deki ırkçılığa odaklanan bir kampanya başlattı.

AA (Londra) 
İsrail'de Filistinlilere yönelik ayrımcılığa dikkat çekmek için "Alıntılarla İsrail Irkçılığı" adıyla bir kampanya başlatıldı.

Nakba'nın (Büyük Felaket) 71. yıl dönümü dolaysıyla yapılan etkinlikler sürerken İngiltere'de faaliyet gösteren bir Filistin sivil toplum kuruluşu olan EuroPal Forum, İsrail'deki ırkçılığa odaklanan kampanya başlattı.

"Alıntılarla İsrail Irkçılığı" adlı kampanya çerçevesinde Filistinlilere yönelik nefret dilinin ne derece güçlü olduğu görsellerle anlatılıyor.

Başbakan Binyamin Netanyahu dahil İsrailli yetkililerin ırkçı ifadelerinin yazıldığı görsellere yer verilen kampanya kapsamında, Avrupalı siyasetçilerle de irtibata geçiliyor. Böylece, İsrailli siyasi ve dini liderlerin kullandığı ayrımcı söylemler konusunda Avrupa siyasetinde bir farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

"Çifte standartlarına son vermeliler"
Kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulunan EuroPal Forum Başkanı Zahir Biravi, "Alıntılarla İsrail Irkçılığı" etkinliğinin en az bir ay süreceğini, ardından da Avrupa parlamentolarında Filistinlilere yönelik ırkçılığın kökenlerine ve uygulamasına odaklanan seminerler düzenleyeceklerini söyledi.

Biravi, kampanya çerçevesinde yüzlerce Avrupalı parlamenterle irtibat kurduklarını vurgulayarak parlamenterlerden uluslararası hukuk, normlar ve sözleşmelere aykırı bu beyanları dillendiren İsrailli yetkililere karşı harekete geçmelerini istediklerini belirtti.

Batı'da siyasetçilerin Filistin meselesindeki çifte standartlarına son vermeleri gerektiğini söyleyen Biravi, "Nasıl ırkçılığa, antisemitizme ve İslamofobi'ye karşı duruyorlarsa bu aşağılayıcı ifadelere karşı da seslerini yükseltmeleri gerekiyor." dedi.

Kampanya çerçevesinde günlük olarak EuroPal Forum'un Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından görseller paylaşılıyor.

Siyasetçisinden din adamına
Toplam 65 olan alıntılar arasında Netanyahu'nun "(Filistinlilerle başa çıkma yöntemi) Onları dövmek, bir kez değil defalarca, dayanılmaz olana kadar çok kötü dövmek olmalı." şeklindeki ifadesi de bulunuyor.

Eski İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked'in Filistinli çocukları "küçük yılanlara" benzeten sözünün yanı sıra din adamı Shmuel Eliyahu'nun "Gazzeliler, 100 kişiyi öldürmemizden sonra durmazsa bin kişiyi öldürmeliyiz. Bin kişiyi öldürmemizden sonra durmazsa 10 bin kişiyi öldürmeliyiz." demesi de görsellere yer alıyor.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN