Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Avrupa kentlerinde ETHA ile dayanışma sesleri yükseldi

 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya’nın Stuttgart, Köln ve Ulm, Fransa’nın başkenti Paris’te Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu’nun (AvEG-Kon) çağrısıyla Etkin Haber Ajansına (ETHA) ve Atılım gazetesine, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Kadınlar Meclisi’ne (SKM) yönelik polis terörü, Salı günü düzenlenen eş zamanlı sokak eylemleriyle protesto edildi, sosyalist basınla dayanışma çağrısı yapıldı.

Stuttgart kentinde Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) ve Sosyalist Kadınlar Birliği’nin (SKB) örgütlediği eyleme Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF), Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF), Yeni Demokrasi ve Yaşanacak Dünya katılarak destek verdi.

Ulm kentinde Ulm Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi ve AvEG-Kon’un çağrısıyla düzenlenen eyleme Yeni Demokrasi ve Atılım gazetesi okurları da katıldı.

Paris’te de Türkiyeli Göçmen İşçiler Kültür derneği (ACTİT) ve SKB’nin çağrısıyla düzenlenen eyleme KCK-F, Partizan ve Odak dergisi okurları katılarak destek verdi.

ETHA SUSMADI SUSMAYACAK
Yerli dillerden ve Türkçe olarak hazırlanan “ETHA susmadı, susmayacak” , “gazetecilere ve sosyalistlere özgürlük” dövizlerinin taşındığı eylemlerde AvEG-Kon’un “İstanbul’da polis terörü sürüyor. ETHA çalışanları ve sosyalistlere özgürlük!” başlıklı açıklaması okundu.

ETHA ÇALIŞANLARINA VE SOSYALİSTLERE ÖZGÜRLÜK
Yapılan açıklamalarda, saldırının “Sosyalistlerin 23 Haziran İstanbul belediye başkanlığı seçimlerine dair çıkardığı İstanbul Sokakta gazetesini dağıtmalarına tahammülsüzlük” olduğu vurgulandı.

“Bu saldırıyla, diktatörlüğün saldırılarına, sansürüne boyun eğmeyen, ezilenlerin, sokağın sesi olan ETHA susturulmaya çalışılmaktadır” denilen konuşmalarda, polisin ve siyasi iktidarın halkın haber alma hakkını engellemeye çalıştığı kaydedildi.

BU SALDIRI AKP FAŞİZMİNE BİAT ETMEYENLERE YÖNELİKTİR
Konuşmalarda, bu saldırının, gazeteciler ve sosyalistler şahsında AKP faşizmine biat etmeyenlere, tüm muhaliflere yönelik bir saldırı olduğu, bu saldırıyla, basın özgürlüğünün bir kez daha ayaklar altına alındığı, yalana karşı gerçeğin, kapitalizme karşı işçi ve emekçilerin, erkek egemenliğine karşı kadınların sesi soluğu ETHA’nın susturulmaya çalışıldığı vurgulandı.

CİHAZLARINA ELKONULAN ETHA’YA DESTEK OLALIM
23 Haziran İstanbul yerel seçimlerinde burjuva saflaşmalara karşı ezilenleri politik bir güç olarak sokakta olmaya davet eden ve örgütlemeye çalışan ESP’nin susturulmaya çalışıldığı belirtilen konuşmalarda; basın özgürlüğünden, söz, eylem ve örgütlenme özgürlüğünden yana olan tüm kişi ve kurumlara, gözaltında olan gazetecilere, sosyalistlere sahip çıkmaya, sokak eylemleriyle protesto etmeye, tüm teknik cihazlarına el konulan ETHA ile dayanışma çağrıları yapıldı.

AvEG-Kon’un yerli dillerde yayımlanan bildirilerin dağıtıldığı eylemler “yaşasın enternasyonal dayanışma”, “ETHA susmadı, susmayacak” sloganlarıyla sonlandı.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN