Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türkiye, Avusturya ve İran'daki gazeteciler için çıktılar

İnisiyatif her ayın ilk cuma günü, gazeteciler için meydana çıkmaya devam ediyor. Türkiye’den gazetecilerin yanı sıra, Avusturya ve İran’da tutuklu gazeteciler de unutulmadı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi, her ayın ilk cuma günü tutuklu gazetecilere özgürlük mitingi düzenliyor. 7 Haziran'da da Ulm Münster Katedrali önünde tutuklu gazetecilerden ETHA editörü Semiha Şahin, ETHA muhabiri Pınar Gayyip’le, Türkiye’de 7 aylık tutukluğundan sonra yurtdışı yasağı kaldırılmayan gazeteci Adil Demirci’nin fotoğraflarının taşındığı etkinlikte, İnsiyatif adına sözcü Cengiz Doğan konuştu. “İnisiyatif olarak, tüm gazetecilerin dünyanın neresinde olursa onların özgür bireyler ve gazeteci olarak özgür olmlarını sağlamak için mücadele edeceğiz” diyen sözcü, her ay düzenli olarak yapılacak miting buluşmalarına katılmaya çağırdı.

Her ay Türkiye'deki gazetecileri yanı sıra, iki ülke daha özel olarak işleniyor. Geçen buluşmada Mısır ve Etopya’daki tutuklu olan gazetecilerin durumu ile ilgili açıklamalar yapılırken, bu kez de Avusturya ve İran'daki gazetecilerin durumu ağırlıklı olarak işlendi. Doğan İran'ı anlatırken, Sol Parti'den kabare sanatçısı Christa Mayerhofer de Avusturya'daki gazetecilerin durumunu anlattı.

Yapılan konuşmada da, dayanışmanın önemi vurgulandı. Türkiye’de yurtdışı yasağı kaldırılmayan gazeteci Adil Demirci’nin , hemen yasağının kaldırılarak, Almanya’ya dönmesinin önündeki engellerin kaldırılması vurgulandı.

Bu inisiyatif, 2 yıl önce o dönem Türkiye’de tutuklu bulunan gazeteci Meşale Tolu için oluşturulmuş ve büyük bir dayanışma örneği sergilenerek. 45 hafta aynı meydanda nöbet tutulmuştu. Çok sayıda yerli kurumun yanı sıra, ADHF, AGİF, ATİF, SYKP gibi göçmen kurumlarının da destek verdiği etkinlik, 5 Temmuz 2019 Cuma günü yapılacak bir dahaki gösterisine katılma çağrısıyla son buldu.
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN