Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Güney Almanya’daki SYKP’liler toplandı

SYKP Güney Almanya Stuttgart’ta toplandı. Toplantıya, Güney Almanya’nın çeşitli şehirlerinden üyeler bir araya geldi, başta örgütlenme ve seçimler olmak üzere, çeşitli konuları görüştü.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Güney Almanya Meclisi, 9 Mayıs 2019 tarihinde Stuttgart’ta toplandı.Güney Almanya’nın şehirlerinden partililer toplanarak, gün boyu yoğun çalışma yürüttü. Toplantıda, başta örgütlenme perspektifi olmak üzere, seçimler dahil çeşitli konular görüşüldü.

Güney Almanya’nın çeşitli kentlerinde faaliyet yürüten SYKP’liler, pratik faaliyetlerin de görüşüldüğü meclis toplantısında, önümüzdeki dönemin planlaması da görüşüldü. Bu bölümde ağırlıklı olarak, 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimleri işlendi.

Toplantıda genel olarak örgütlenmenin Almanya’daki durumu hakkında görüşülürken, yerellerden gelen SYKP’liler de bilgilendirmede bulundu.

SYKP Almanya 4. Olağan Kongresi’nin planlandığı gibi, iki gün sürecek. Kongre 12-13 Ekim tarihlerinde, Mannheim kentine yakın Zwingenberg’te gerçekleştirilecek. Kongreye Almanya’dan üyelerin yanısıra, tüm Avrupa’dan ve Türkiye’den de davetlilerin katılması bekleniyor.

Avrupa’da, buraya yönelik faaliyetlerin yanı sıra, ülkeyle dayanışma çalışmalarını da yoğun olarak yürüten SYKP’liller, diğer Türkiyeli ve bulundukları ülkelerin yerli parti, sendika gibi çeşitli örgütlenmeleriyle de ortak faaliyetlerde de yer alıyor. SYKP’liler, yıllardır düzenli olarak, her dönem ve tüm yıla yayılan kampanyayı da ayrıca yürütüyor. Partinin geçtiğimiz Eylül ayında başlayan ve bu yılın ekim kasım aylarına kadar süren aktüel kampanyasının mottosu şöyle: “Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Demokrasi İçin Sınıf Mücadelesini Yükseltelim!”

SYKP’li kadınlar da “SYKP Avrupa Kadın Meclisi” adı altında örgütlü ve faaliyetlerini ayrıca sürdürüyor.

Kongreye hazırlık amaçlı olarak, Orta Almanya ve Berlin'deki SYKP'liler de 29 Haziran'da toplandı.

Partinin Almanya Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde faaliyet yürüten SYKP’nin Almanya örgütü ile iletişime aşağıdaki facebook adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

facebook.com/sykp.almanya
Teilen
2019-07/01-Sayı-583
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN