Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Daha 31 yaşındaydı

15 yıl önce, 16 yaşındayken kalbi duran 31 yaşındaki Aysel Tolu, zor koşullarda da olsa, mücadeleden kopmadı ve insan hakları uğruna etkinliklerde yerini aldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Bölgenin tanınan çevrelerinden Elbistanlı Tolu Ailesi kızları Aysel’i genç yaşta, daha 31 yaşında, geçtiğimiz pazar günü kaybetti. Gülbahar ve Tacim Tolu çiftinin kızları ve Sakine, Diren ile Pınar’ın kardeşleri Aysel, bugün yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle, Ulm Merkez Mezarlığında defnedildi.

Yoğun yağan yağmura rağmen, çok sayıda kişinin Aysel’e veda etmek için geldiği törende, üyesi olduğu Ulm İşçi ve Gençlik Derneği (AJK) temsilcisi bir konuşma yaptı. Sinevizyon gösterisinden sonra, Alevi dedesi dini konuşma ve dualarını gerçekleştirdi.

Engeli, mücadeleye engel değildi
15 yıl önce, 16 yaşındayken kalbi duran 31 yaşındaki Aysel Tolu, zor koşullarda da olsa, mücadeleden kopmadı ve insan hakları uğruna etkinliklerde yerini aldı. Durakta beklerken kalbi duran Aysel, tesadüfen orada bulunan bir doktor sayesinde hayata döndürülmüştü. Aysel geri kalan 16 yılını engelli bir durumda geçirmek zorunda kaldı.

Aysel, Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)’e bağlı Ulm İşçi ve Gençlik Derneği (AJK) üyesiydi. Engelli durumuna rağmen, gücü yettiği müddetce, etkinliklerde yerini aldı. Özellikle, kuzeni Meşale Tolu için sürekli eylemlere katıldı.

Son yolculuğunda Aysel’i AJK, AGİF ve Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB)’den çok sayıda yoldaşı yalnız bırakmadı. Alevi Kültür Merkezi, ATİF, DKTM, Partizan, ADHF ve SYKP gibi çok sayıda kurumdan da cenaze törenine katılım oldu.

Cenaze törenine katılanlar, daha sonra, Ulm Tohum Kültür Merkezi’nde verilen yemeğe iştirak ettiler. Aile, yakınları ve yoldaşları taziyeleri burada da kabul ettiler.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN