Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kelebek Çocukları

'Siz de Kelebek çocuklarımıza bir kanat olmak ister misiniz?' adı altında gerçekleşecek olan yardım projesi 9 Haziran'da Kühbach'ta..

Ufuk SAYIN (Kühbach) 
Kelebek hastalığı (Lupus) gen hatası ile meydana gelen bir rahatsızlık. Deride ve organlarda büyük ve küçük yaralarla ortaya çıkan hastalık özellikle çocuklar için acı verici bir süreç. Maaledef tedavisi olmayan deride ve mukozada ve vücudun birçok yerinde ortaya çıkabilen ölümcül bir hastalık olan Kelebek hastalığı vücudun çeşitli bölgelerinde içi su dolu kabarcıklar oluşumu ile kendini gösteren bir hastalıktır. Krem, sargı ve iğnelerle yaralara ve yaralardan dolayı meydana gelen kaşıntıya ve su kabarcıklarına karşı koyulmaya çalışılsa da deride oluşan en ufak bir (bu giydikleri giyisiler de olabilırken) sürtünmeden meydana gelen yaralar uzun süre kapanmayabilir. Türkiye'de başta çocuk olmak üzere Kelebek hastalığı olan olan 600 kişi bulunmakta.

'Siz de Kelebek çocuklarımıza bir kanat olmak ister misiniz?' adı altında gerçekleşecek olan yardım etkinliği 9 Haziran'da Aichach/Kühbach gerçekleşecek. Çocuklara derman olmak üzere şarkıcı Fulden Uras'ın da katılımı ile tüm gün sürecek etkinlikte ayrıca üstad 'Neşet Ertaşı Anma Gecesi'de düzenlenicek. Etkinlik İsmail Yücel ve Aichach Türk Veliler Derneği ile birçok gönüllü tarafından organize edilirken, programda Sultan-i Yegah TSM Korosu, Kafkas Halk Oyunları Ekibi, Die 3 Scheinheiligen, Alegro - Keman Okulu ve Çocuk Korosu, Cem Çelebi, Zeki Bekar - Gitar Okulu, Ali Çabuk - Müzik Okulu, Yörük Ali ve ve Kızanları Efe Dans Grubu, Ferhat Bekar, DJ Arif Tekin ve DJ Ufuk sahne alıcaklar. Renkli programda zengin çekilişin yanısıra çocuklar için de birçok aktivite olucak. Etkinlikten elde edilicek tüm gelir Kelebek çocuları için harcanacak.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN